Fenomenalny bieg Ewy Swobody!

Ewa Swoboda znakomicie spisała się podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Suwałkach. Jeden niuans zdecydował, że nie poprawiła swojego rekordu życiowego.

PS
Ewa Swoboda Getty Images / Sam Barnes/Sportsfile / Na zdjęciu: Ewa Swoboda
W czwartek pogoda storpedowała lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Organizatorzy musieli przełożyć konkurencje zaplanowane na ten dzień. W piątek warunki okazały się już łaskawe dla organizatorów i zawodników.

Wśród gwiazd części przedpołudniowej znalazła się Ewa Swoboda. Już w biegu eliminacyjnym spisała się bardzo dobrze - z dużym spokojem pokonała 100 metrów w czasie 11,29 s i zameldowała się w finale.

A w walce o medale dała już prawdziwe show. Ruszyła mocno i równym rytmem mknęła do mety. Efekt? 10,99 s, czyli wynik, który dałby jej rekord życiowy. Na przeszkodzie do tego stanął jednak zbyt korzystny wiatr (2,4 m/s), a to sprawia, że nowa życiówka nie może zostać zaliczona.

Swoboda wywalczyła kolejne złoto na krajowym podwórku. Srebro wywalczyła Magdalena Stefanowicz (11,21 s), a brąz Martyna Kotwiła (11,28 s).

Wśród panów na tym samym dystansie triumfował Dominik Kopeć - z rekordem życiowym 10,20 s. Srebro zdobył Przemysław Słowikowski (10,34 s), a brąz Patryk Wykrota (10,34 s).