Wojciech Nowicki mistrzem Polski. Znów pokonał Pawła Fajdka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Artur Reszko / Wojciech Nowicki w konkursie rzutu młotem mężczyzn podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Suwałkach
PAP / Artur Reszko / Wojciech Nowicki w konkursie rzutu młotem mężczyzn podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Suwałkach
zdjęcie autora artykułu

Wojciech Nowicki znów lepszy od Pawła Fajdka. Tym razem wygrał z nim podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Suwałkach.

[tag=51584]

Wojciech Nowicki[/tag] w ostatnim czasie regularnie pokonuje Pawła Fajdka. Nie inaczej było w piątek - podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Suwałkach. Mistrz olimpijski z Tokio jako jedyny posłał młot poza granicę 80 metrów - a dokładnie 80,90 m.

- Jestem zadowolony z tego startu. Ostatnio ciężko trenuję, ale na szczęście technika jest ustabilizowana. Już jestem w cyklu przygotowawczym do mistrzostw świata - przyznał, cytowany przez stronę pzla.pl.

Fajdek nie mógł złapać rytmu w tym konkursie. Zakończył z wynikiem 77,13 m i srebrnym medalem. Marcin Wrotyński wywalczył brąz (73,77 m).

ZOBACZ WIDEO: Mistrzyni olimpijska zrobiła niezłe show. "Taniec z różowym młotem"

Pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski wywalczył Oskar Stachnik, który w zmaganiach dyskoboli ustanowił rekord życiowy (64,06 m). Srebro wywalczył bardziej doświadczony Robert Urbanek (61,13 m), a brąz Jakub Lewoszewski (59,63 m). Wśród kobiet po złoto sięgnęła Daria Zabawska (58,74 m).

W trójskoku - zgodnie z oczekiwaniami - złoto wywalczyła Adrianna Szóstak (13,84 m), a w skoku o tyczce kobiet Agnieszka Kaszuba (4,10 m). Piotr Tarkowski ustanowił rekord życiowy w skoku w dal (8,03 m) i sięgnął złoto MP.

Z samego rana rozegrane zostały zmagania chodziarzy. U pań triumfowała Katarzyna Zdziebło, a u panów Artur Brzozowski.

Czytaj także: - Fenomenalny bieg Ewy Swobody!Diamentowa Liga. Błysk Polaka w prestiżowych zawodach

Źródło artykułu: