Srebro i duża premia dla Polki. Zarobiła też sztafeta

Katarzyna Zdzieblo wywalczyła srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene. Wielki sportowy sukces przełoży się też na pokaźną premię.

PS
Katarzyna Zdziebło PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Katarzyna Zdziebło
Pierwszy dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata i pierwszy medal dla Polski. Wszystko za sprawą Katarzyny Zdziebło, która sięgnęła po srebro w chodzie na 20 kilometrów. To wielka niespodzianka - na swoich pierwszych mistrzostwach Zdziebło zajęła 21. miejsce, z drugich wróci z medalem.

Wicemistrzostwo świata to nie tylko wielki sukces sportowy, ale i finansowy. Według oficjalnych informacji organizatorów MŚ, za srebrny medal Polka otrzyma 35 tysięcy dolarów (przy aktualnym kursie to około 165 tysięcy złotych).

Dla Zdziebło to jeszcze nie koniec mistrzostw. Wicemistrzyni świata wystartuje jeszcze na dystansie 35 kilometrów. To na nim przed mistrzostwami czuła się mocniejsza.

Wracając natomiast do nagród finansowych, taką otrzyma też polska sztafeta mieszana 4x400 metrów. Biało-Czerwoni w finale zajęli czwartą lokatę. Dostaną 16 tysięcy dolarów do podziału.

Wrze w kadrze. "Nie wyobrażam sobie biegać z nią razem w sztafecie"