"Jazda"! Iga Świątek pogratulowała polskiemu lekkoatlecie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  / Na zdjęciu: Damian Czykier
PAP / / Na zdjęciu: Damian Czykier
zdjęcie autora artykułu

Damian Czykier otarł się o medal w biegu na 110 metrów przez płotki lekkoatletycznych mistrzostw świata, które trwają właśnie w amerykańskim Eugene. Reprezentant Polski mógł liczyć na wyjątkowe wsparcie.

W tym artykule dowiesz się o:

Polak otarł się o medal, bowiem zajął czwarte miejsce. Po biegu nie był jednak smutny, wręcz przeciwnie. Cały czas uśmiechnięty.

W rozmowie z dziennikarzami przyznał, że mógł zostać legendą. - Szkoda, ale i tak to jest super historia - przyznał Damian Czykier.

29-letniego reprezentanta Polski do boju dopingowała... Iga Świątek. Ta w mediach społecznościowych zamieściła wymowny komentarz.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro 2012 zmieniła wygląd. Nie poznasz jej!

"Jazda Damian Czykier. Gratulacje! I dla Ciebie też Maciej Ryszczuk" - napisała w mediach społecznościowych liderka tenisowego rankingu WTA.

Gratulacje otrzymał też Maciej Ryszczuk, który jest trenerem przygotowania fizycznego tak naszego lekkoatlety, jak i... właśnie Świątek.

- Z Maćkiem pracuję już od sześciu lat. Super jest, jestem bardzo zadowolony. A z Igą czasem się spotykamy, ale tak kurtuazyjnie. Ja wielkiego parcia na szkło nie mam, poza tym między nami jest duża różnica wieku, więc na pewno best friendsami nie będziemy, ale zawsze jak się spotkamy, to się razem pośmiejemy - cytuje naszego sprintera serwis sport.pl.

Zobacz także: Zaskakująca decyzja Wojciecha Nowickiego Konflikt w polskiej sztafecie. Przemysław Babiarz apeluje

Źródło artykułu:
Komentarze (3)
avatar
yes
19.07.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
"Mógł zostać legendą" - jaka jest recepta na bycie legendą? Czytaj całość
avatar
julian250
18.07.2022
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
To była jego jedyna , pierwsza i ostatnia szansa zdobycia medalu na zawodach światowej rangii. Pan Bóg już na starcie dał mu handcup eliminując amerykanina i jamajczyka już na starcie . To już Czytaj całość
avatar
Tomasz Głowacki
18.07.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
czym sie podniecacie gdyby nie seria przypadków byłby 7