• MŚ 2022

Zobacz końcową klasyfikację medalową ME. Polska bardzo wysoko

Świetny wynik reprezentacji Polski na ME w lekkoatletyce w Monachium. Biało-Czerwoni zdobyli w stolicy Bawarii najwięcej krążków na jednej imprezie od 56 lat! Które to dało miejsce w klasyfikacji medalowej? Sprawdź!

Tomasz Skrzypczyński
Pia Skrzyszowska Getty Images / Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska
14 medali zdobyła reprezentacja Polski na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Biało-Czerwoni zdobyli najwięcej medali na tej imprezie od... 56 lat!

W 1966 roku z Budapesztu nasi lekkoatleci przywieźli dwa krążki więcej.

Pomimo bardzo dobrego wyniku, tym razem nie udało się nam jednak zająć miejsca w wśród dwóch najlepszych reprezentacji w klasyfikacji medalowej.

Wszystko dlatego, że w Monachium Biało-Czerwoni wywalczyli "tylko" trzy złote medale, a te dla tej akurat klasyfikacji są najważniejsze. Dla porównania - w Amsterdamie było ich sześć, a cztery lata temu w Berlinie aż siedem.

Ostatecznie reprezentacja Polski zajęła w tym zestawieniu szóste miejsce. Wygrali Niemcy przed Wielką Brytanią.
Jeśli jednak chodzi o liczbę medali, nasza reprezentacja zajęła trzecią lokatę.

Reprezentacja Polski - sztafeta mężczyzn 4x100 m

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Polub SportoweFakty na Facebooku
Komentarze (35)
  • Wiktorek Zgłoś komentarz
    Każda klasyfikacja ma swoje złe i dobre strony. Ale zdecydowanie wolę nasze 14 medali (3 -6- 5) niż greckie 5 (4-1-0) lub holenderskie 6 (4 - 0 - 2). Klasyfikacja ,,by Total,, również mi
    Czytaj całość
    się nie podoba bo traktowanie złotych medali na równi z brązowymi jest niezbyt poważne. Natomiast uważam, że w miarę idealną była ongiś stosowana klasyfikacja ,,4-2-1,, (zdecydowanie lepsza niż ,,7-5-4-3-2-1,,). Punktując 4 za złoto, 2 za srebro, 1 za brąz klasyfikacja przedstawiałaby się następująco: I m-ce W. Brytania - 50 pkt.; II m-ce Niemcy - 44; III - POLSKA - 35; IV - Hiszpania - 28; V - Włochy - 24; VI - Grecja - 19 VII - Holandia 18 VIII - Norwegia - 17 pkt.
    • Franek23 Zgłoś komentarz
      To już nie są Mistrzostwa Europy. A patrząc na zawodnikow i zawodniczki to bardziej przypomina Mistrzostwa Afryki.
      • BaronJerry Zgłoś komentarz
        Z uwagi na fakt, że w 1966 r. to były prawdziwe ME, a teraz wygląda to raczej na MŚ (patrząc na kolorystykę), wyniki naszej kadry są znakomite.
        • clemek Zgłoś komentarz
          4 lata temu mieliśmy 7 złotych dziś tylko trzy. Fajnie ze teraz zdobyliśmy dużo medali ale do klasyfikacji liczą się zlote
          • julian250 Zgłoś komentarz
            W wykazie 14 komentarzy a publikowanej 8 Co sie stalo z 6 Niewygodne dla PIS-u?
            • yes Zgłoś komentarz
              Co by nie mówić, to chodzi jednak o jakość - nie tylko o ilość/masówkę... Dotyczy to jakości medali i jakości wyników.
              • Ana00 Zgłoś komentarz
                Do tych wszystkich osób, które umniejszają osiągnięcia naszych wspaniałych sportowców. Bardzo słabe jest to, że mało ambitne nazywacie ciężkie treningi, wylewanie siódmych potów na
                bieżni i lata wyrzeczeń. Nie macie pojęcia ile kosztowało Ich wystąpienie na ME, ile musieli pracować, by zdobyć, wg Was, "tylko" brąz. Dlatego mam nadzieję, że na kolejnej dużej lekkoatletycznej imprezie na starcie zobaczę tych wszystkich sportowych ekspertów. Kolce na nogi i jazda-tylko po złoto. Pozdrawiam :)
                  W poprzednich ME Polska zdobyła 7 złotych medali - podkreślano, że złoto jest tym o co chodzi. Dzisiaj najważniejszą okazuje się łączna liczba medali. Następnym razem priorytetami
                  okażą się inne okoliczności. Jest to spełnianie powiedzenia: "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" ;)
                  • TAKI JEST SPORT Zgłoś komentarz
                    Dużo medali ale liczy się jakość a nie ilość ! Dziwne ,ze zachwycacie się brązem gdy inni zdobywają złoto ! Trochę mało ambitne . 39 medali i dopiero 8 miejsce ogólnie z
                    wszystkich konkurencji multi . Słabo ze złotem na mistrzostwach Europy ,choć na pewno wielu się z tym nie zgodzi .
                    • Jalib Zgłoś komentarz
                      39 medali w tym 8 złotych tyle zdobyli Polacy na Mistrzostwach Europy w Monachium! Może ktoś by opublikował faktyczne dane!?