Natalia Kaczmarek błysnęła na nietypowym dystansie

Natalia Kaczmarek była gwiazdą drugiego Memoriału Zbigniewa Ludwichowskiego w Olsztynie. Polka ustanowiła rekord życiowy na nietypowym dla niej dystansie.

PS
Natalia Kaczmarek (z prawej) PAP/EPA / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek (z prawej)
Natalia Kaczmarek utrzymuje rytm startowy, aby w formie pojechać na finałowe zawody Diamentowej Ligi w Zurychu (7-8 września). W tym celu w niedzielę wzięła udział w drugim Memoriale Zbigniewa Ludwichowskiego w Olsztynie.

Polka wystąpiła na nietypowym dla siebie dystansie - w biegu na 200. metrów. W swojej serii była najlepsza - na metę wpadła z czasem 23,31 s i ustanowiła rekord życiowy. Drugą lokatę zajęła Kryscina Cimanouska (23,61 s), a trzecie Marika Popowicz-Drapała (23,69 s).

Na tym samym dystansie, wśród mężczyzn, triumfował Przemysław Słowikowski (20,97 s) - przed Dominikiem Kopciem (21,28 s) i Adrianem Brzezińskim (21,45 s). Wcześniej, na 100. metrów, Kopeć był o 0,1 sekundy szybszy od Słowikowskiego.

Na dystansie 300. metrów na starcie stanęły "Aniołki Matusińskiego". Zwyciężyła Iga Baumgart-Witan (38,05 s), a druga była Małgorzata Hołub-Kowalik (39,12 s). Wśród panów triumfował Karol Zalewski (32,61 s).

W Padwie z kolei rywalizowała Pia Skrzyszowska, którą również zobaczymy w finale Diamentowej Ligi. Na 100 metrów przez płotki zajęła drugie miejsce - z czasem 13,03 s.

Wielka impreza w Polsce. "Nie dopuścimy, by zabrzmiał tu hymn Rosji"
To już pewne. Duża impreza lekkoatletyczna ponownie przełożona!