Zadecydował centymetr. Zobacz niesamowity finisz w biegu Polaka [WIDEO]

Dominik Kopeć był o włos od sprawienia ogromnej sensacji na Halowych Mistrzostwach Europy i to dosłownie. Polakowi zabrakło tysięcznej części sekundy, aby zająć miejsce na podium w finale biegu na 60 metrów. Zobacz, jak do tego doszło.

Mateusz Kozanecki
fotofinisz w biegu na 60 metrów Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: fotofinisz w biegu na 60 metrów
Już sam awans Dominika Kopcia do finału biegu na 60 metrów był niespodzianką. W decydującym starciu Polak nie znajdował się w gronie faworytów.

Reprezentant Polski mocno ruszył i utrzymał dobre tempo do samego końca. Wiadomo było, że wyprzedzili go dwaj Włosi - Ceccarelli i Jacobs.

Kopeć wpadł na metę praktycznie równocześnie z Henrikiem Larssonem. Konieczna była analiza fotofiniszu, aby rozstrzygnąć, który z nich został brązowym medalistą HME.

Ostatecznie lepszy był Szwed, który pokonał Kopcia o... 0,001 s. To najmniejsza możliwa różnica. Polakowi zabrakło centymetra.

Po biegu przyznał w rozmowie z TVP Sport, że nie wie, dlaczego nie rzucił się bardziej na mecie. Gdyby to zrobił, medal mógłby należeć do niego.

Do tej pory Biało-Czerwoni zdobyli w Stambule cztery krążki - dwa srebrne (Ewa Swodoba i Adrianna Sułek) i dwa brązowe (Anna Kiełbasińska i Sofia Ennoui). Mistrzostwa zakończą się w niedzielę wieczorem.

Kamera ich "przyłapała". "Obiecałam sobie, że już nigdy nie chcę mieć chłopaka-sportowca"