Pięknie to zrobiła! Zobacz, jak Polka wywalczyła medal

Fenomenalny bieg Sofii Ennaoui, która zdobyła kolejny medal dla Polski w Halowych Mistrzostwach Europy! Lekkoatletka popisała się świetnym atakiem w końcowym fragmencie biegu na 1500 metrów.

Karol Wasiek
atak Sofii Ennaoui Twitter / atak Sofii Ennaoui
Polka Sofia Ennaoui już w eliminacjach dała sporą nadzieję, że może zdobyć kolejny medal dla Biało-Czerwonych w Halowych Mistrzostw Europy. Polka pokonała dystans w czasie 4:07.91 min., co było jej najlepszym wynikiem w tym sezonie.

W finałowym biegu Ennaoui trzymała się za plecami prowadzącej Rumunki Claudii Mihaeli Bobocei. Po przebiegnięciu 800 metrów w dalszym ciągu znajdowała się na medalowej pozycji, ale stawka zaczęła się rozciągać.

W pewnym momencie spadła na czwartą pozycję. Na ostatnim okrążeniu zaczęła atakować. I to dało znakomite efekty!

Polce udało się wyprzedzić Esther Guerrero i wywalczyła brązowy medal dla Polski. Przebiegła 1500 metrów w czasie 4:04.06 min., co jest jej rekordem życiowym.

Konto "TVP Sport" wrzuciło skrót z biegiem Polki.

"Co za bieg! Tak Polka pobiegła po brąz na 1500 metrów w Stambule" - czytamy w opisie.

Nagranie jest szeroko komentowane w sieci. Wszyscy chwalą Polkę.

To trzeci medal dla Polski podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Europy. Wcześniej drugie w swoich konkurencjach były Ewa Swoboda (60 m) oraz Adrianna Sułek (pięciobój).

Czy medal Sofii Ennoui jest zaskoczeniem?