Zobacz klasyfikację medalową halowych mistrzostw Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Erdem Sahin / Na zdjęciu: Anna Kiełbasińska
PAP/EPA / Erdem Sahin / Na zdjęciu: Anna Kiełbasińska

Reprezentacja Polski wywalczyła siedem medali podczas halowych mistrzostw Europy w Stambule. Zobacz klasyfikację imprezy.

Siedem medali wywalczyła reprezentacja Polski podczas halowych mistrzostw Europy w Stambule - tyle samo co Holandia i najwięcej spośród wszystkich krajów biorących udział w rywalizacji.

Srebrne krążki wywalczyli: Adrianna Sułek, Ewa Swoboda, Piotr Lisek i Jakub Szymański. Brązowe natomiast Sofia Ennaoui, Anna Kiełbasińska i sztafeta kobieca 4x400 metrów. Brak złota sprawił jednak, że Polacy znaleźli się dopiero na 15. miejscu w klasyfikacji medalowej.

To pierwsze od 23 lat halowe mistrzostwa Europy, z których Biało-Czerwoni wracają bez złotego medalu.

Klasyfikację wygrali Norwegowie (cztery złote medale), Holandia była druga, a Wielka Brytania trzecia.