Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Sprinter zawieszony na cztery lata. W aktach sprawy pojawia się... Chorzów

Amaury Golitin przez lata reprezentował Francję na arenie międzynarodowej. Sprinter pozostawał tymczasowo zawieszony za doping. W końcu usłyszał wyrok. W jego sprawie przewija się także polski wątek.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Amaury Golitin Getty Images / Na zdjęciu: Amaury Golitin
Amaury Golitin zadebiutował w barwach reprezentacji Francji w 2015 roku, gdy wystąpił na mistrzostwach Europy juniorów w Eskilstunie. Wywalczył tam brązowy medal w sztafecie 4x100 metrów.

W 2021 roku, gdy przebywał w Chorzowie na mistrzostwach świata sztafet, nie zmienił swojego miejsca pobytu w systemie ADAMS, gdzie sportowcy podają swoją lokalizację.

Z tego powodu kontrolerzy poszukiwali go we Francji. To nie był pierwszy raz, kiedy nie zaktualizował miejsca pobytu. Stało się to także w pierwszym kwartale 2021 roku.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pamiętacie ją? 40-latka błyszczała w Madrycie

- Wszyscy wiedzieli, że tam jestem [w Chorzowie]. Można było mnie kontrolować. Potraktowałem to z dystansem. Po prostu nie zaktualizowałem miejsca pobytu - tłumaczył w rozmowie z "L'Equipe".

Trzecie naruszenie przepisów miało miejsce 17 czerwca 2021 roku. Gdy przedstawiciel francuskiej agencji antydopingowej (AFLD) udał się, aby przeprowadzić niezapowiedzianą kontrolę, Golitina nie było na miejscu i spóźnił się z oddaniem próbki.

Następnie sfałszował wyciąg z konta bankowego, aby uzasadnić swoją nieobecność. W listopadzie wszczęto śledztwo w jego sprawie. Ostatecznie zawieszono go na cztery lata - do rywalizacji będzie mógł wrócić w połowie 2026 roku.

Czytaj także:
Wielkie gwiazdy na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy
Cierpienia polskiego mistrza. "Są momenty, kiedy ledwo wstaję z łóżka"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
 • yes Zgłoś komentarz
  W 2021 roku Chorzów pojawił się również w sprawie młodzieżą Fajdka!! Wziął wówczas ślub na stadionie w Chorzowie - po ślubie wziętym we Wrocławiu. Był to nagłośniony rodzaj
  Czytaj całość
  poligamii/mistyfikacji z jedną kobietą!! ;)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×