Udana niedziela polskich lekkoatletów. Fajdek nie miał sobie równych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Simon Hofmann / Na zdjęciu: Paweł Fajdek
Getty Images / Simon Hofmann / Na zdjęciu: Paweł Fajdek
zdjęcie autora artykułu

Niedziela obfitowała w starty polskich lekkoatletów na różnych mityngach. Z dobrej strony zaprezentowali się m.in. Paweł Fajdek, Justyna Święty-Ersetic, Karol Zalewski, czy Piotr Lisek.

[tag=22979]

Paweł Fajdek[/tag] triumfował w konkursie młociarzy, rozegranym podczas mityngu w Forbach, zaliczanym do World Athletics Continental Tour Bronze. W trzeciej próbie posłał młot na odległość 76,42 m i to wystarczyło, aby stanąć na najwyższym stopniu podium. Drugiego Yanna Chaussinanda pokonał o ponad dwa metry.

Na tym samym mityngu drugie miejsce w biegach na 400 metrów wywalczyli Justyna Święty-Ersetic (52,33 s) oraz Karol Zalewski (46,00). Szósty na dwukrotnie dłuższym dystansie był Kacper Lewalski (1:46,87), który w ten sposób wypełnił minimum Polskiego Związku Lekkiej Aletyki na mistrzostwa Europy do lat 23.

Także szóste miejsce, tyle tylko, że na znacznie poważniejszym mityngu, bo w zawodach Diamentowej Ligi, zajęła Anna Kiełbasińska. Ta wystartowała na dystansie 200 metrów i uzyskała czas 22,98 s. Triumfowała Shericka Jackson, która była o sekundę szybsza od Polki. Dziewiąty w biegu na 110 metrów przez płotki był Damian Czykier (13,83 s).

Podczas mityngu w Niemczech drugie miejsce w konkursie skoku o tyczce zajął Piotr Lisek. W drugiej próbie poradził sobie z poprzeczką zawieszoną na 5,73 m, ale nie poradził sobie z 5,81 m. Podobnie jak Niemiec - Bo Kanda Lita Baehre. Polak stoczył z nim walkę w dogrywce o wygraną w zawodach. Baehre okazał się w niej lepszy.

Po raz pierwszy od czasu mistrzostw świata w Eugene do rywalizacji stanęła Maria Andrejczyk. Ze swojego debiutu w sezonie 2023 nie może być zadowolona, bo w najlepszej próbie uzyskała 55,89 m, co przełożyło się na czwarte miejsce. Także na czwartej lokacie konkurs oszczepników zakończył Cyprian Mrzygłód (78,86 m).

Czytaj także: - Rewolucja w lekkoatletyce stała się faktem. "Short track"Rosjanka rozpłakała się przed kamerami. "Nie mam żadnych nadziei"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty