Dobry występ Klaudii Kardasz w DME

Klaudia Kardasz zajęła piąte miejsce w konkursie pchnięcia kulą podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Chorzowie. Zawody są częścią Igrzysk Europejskich.

Tomasz Skrzypczyński
Klaudia Kardasz Getty Images / Na zdjęciu: Klaudia Kardasz
W Drużynowych Mistrzostwach Europy liczą się punkty każdego reprezentanta danego kraju, które potem łączą się w łączny dorobek reprezentacji. Dlatego też trzeba doceniać każdy dobry wynik polskiego sportowca.

W konkursie pchnięcia kulą kobiet Klaudia Kardasz zdobyła dla Biało-Czerwonych dobre 12 punktów, dzięki piątej pozycji.

Nasza kulomiotka w najlepszej próbie uzyskała 17,12 m i zrobiła to w ostatniej kolejce! Najlepsza okazała się Auriol Dongmo z Portugalii z bardzo dobrym rezultatem 19,07 m.

Dodajmy, że wcześniej drugie miejsce w biegu na 400 m zajęła Natalia Kaczmarek, trzecia w rzucie młotem była Malwina Kopron.