Media: miał nękać Swobodę i gorzko pożałował. Został zawieszony

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP Adam Warżawa / Materiały prasowe Paweł Skraba / Na zdjęciu: Sebastian Urbaniak / w kółku: Ewa Swoboda
PAP/EPA / PAP Adam Warżawa / Materiały prasowe Paweł Skraba / Na zdjęciu: Sebastian Urbaniak / w kółku: Ewa Swoboda
zdjęcie autora artykułu

Sebastian Urbaniak jest w ostatnim czasie na cenzurowanym. Według informacji Interii biegacz miał podczas mistrzostw kraju nękać Ewę Swobodę na stadionie rozgrzewkowym. Już spotkała go kara.

W tym artykule dowiesz się o:

Podczas mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim Sebastian Urbaniak wywalczył brązowy medal na 400 metrów przez płotki. To dla niego jedyna dobra informacja. Od kilku miesięcy Polski Związek Lekkiej Atletyki uważnie przyglądał się jego zachowaniu. Wszystko dlatego, że w wywiadzie dla portalu WP SportoweFakty Ewa Swoboda wyznała, iż Urbaniak wysyłał do niej zdjęcia damskiego narządu płciowego. Tę samą fotografię otrzymał chłopak Swobody (więcej TUTAJ).

Podczas mistrzostw Polski w Gorzowie Urbaniak miał przeszkadzać Swobodzie w rozgrzewce przed jej startem na 100 metrów. Wówczas w rozmowie z Interią przyznał, że chciał wyjaśnić dawne sprawy i zdecydował się na osobiste wyznanie.

- Może to jest obsesyjne uczucie do pani Swobody. Zakochałem się. Wie pan, jak to mówią: serce nie sługa. I wtedy robi się głupie rzeczy, bo myśli się sercem - przyznał.

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #4. Anna Kiełbasińska walczy nie tylko z rywalkami. "Od dwóch lat jestem na lekach"

Okazuje się jednak, że zdecydowanie "goręcej" było na stadionie rozgrzewkowym. Tam Urbaniak notorycznie miał zaczepiać Swobodę. Nie reagował na prośby jej trenerki, by odszedł w inne miejsce.

Interia poinformowała, że do akcji wkroczyła nawet inna sprinterka - Kamila Ciba - która na co dzień jest policjantką. Nawet ona jednak nie była w stanie okiełznać Urbaniaka, którego ze stadionu musiały wyprowadzić służby porządkowe.

Sprawa błyskawicznie trafiła do PZLA, a organizacja zawiesiła Urbaniaka do czasu wyjaśnienia całej sytuacji.

Czytaj także: Mamy to! Kolejne medale dla Polski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (5)
avatar
antoni.kopytko
2.08.2023
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
Większego cymbała trudno znaleźć w polskiej la  
avatar
yes
2.08.2023
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Dopiero 15 lub 20 raz o Urbaniaku. Ma w SF kogoś jego reklamującego. Wystarczy przecież napisać raz lub kilka razy i da się zrozumieć tekst. Język polski jest trudny raczej dla obcokrajowców l Czytaj całość
avatar
ggdd
2.08.2023
Zgłoś do moderacji
6
5
Odpowiedz
Trzeba być sporym desperatem, aby "zakochać" się w zapasionej Swobodzie...  
avatar
Nick Login
2.08.2023
Zgłoś do moderacji
6
2
Odpowiedz
To ten co mu giry połamali? Dalej nie wyciągnął wniosków?