Ten bieg przejdzie do historii. Zobacz, co zrobiła Kaczmarek

Natalia Kaczmarek świetnie spisała się w biegu na 400 metrów i udowodniła, że potrafi sobie radzić z presją. Zdobyła srebrny medal w świetnym stylu. Jej występ w finale mistrzostw świata po prostu trzeba zobaczyć!

Dawid Franek
Kapitalny finisz Natalii Kaczmarek Twitter / Eurosport / Kapitalny finisz Natalii Kaczmarek
W tym sezonie Natalia Kaczmarek jest w doskonałej formie. Wygrała m.in. bieg Diamentowej Ligi w Chorzowie, który był jednocześnie Memoriałem Kamili Skolimowskiej. Wysoką dyspozycję Polka udowodniła też już w Budapeszcie.

Na mistrzostwach świata zwyciężyła w półfinale ze znakomitym czasem (49,50 s) - drugim najlepszym wynikiem w karierze, a także najlepszym rezultatem w historii półfinałów światowego czempionatu.

W wielkim finale rywalkom szybko uciekła Marileidy Paulino. Kaczmarek natomiast rozpoczęła spokojnie - na ostatni łuk wbiegała w okolicach czwartej-piątej pozycji. Później zaliczyła jednak kapitalny finisz i wyprzedzała rywalki.

Kilkanaście metrów przed metą Polka była już na drugiej lokacie. Na końcu odparła jeszcze atak reprezentantki Barbadosu - Sady Williams. Nasza zawodniczka uzyskała czas 49,57 s i tym samym wywalczyła drugi dla Polski medal na mistrzostwach świata.