Świetny występ Kaczmarek. Sprawdź klasyfikację medalową MŚ po srebrze Polki

Natalia Kaczmarek wywalczyła w środę drugi dla Polski medal podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata. Obecnie mamy dwa srebrne krążki. Sprawdź, jak prezentuje się klasyfikacja medalowa po kolejnym dniu czempionatu.

Dawid Franek
Natalia Kaczmarek PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek
20 sierpnia pierwszy medal dla Polski na mistrzostwach świata w Budapeszcie wywalczył Wojciech Nowicki. Mistrz olimpijski z Tokio wywalczył srebro w rzucie młotem. Trzy dni później kolejne srebro do naszego dorobku dołożyła Natalia Kaczmarek. Po świetnym finiszu 25-latka była druga w biegu na 400 metrów. Nasza zawodniczka dobiegła do mety z czasem 49.57 s.

Po piątym dniu światowego czempionatu z dwoma srebrnymi krążkami zajmujemy 17. miejsce w klasyfikacji medalowej. Wyraźnie i zarazem zgodnie z przewidywaniami prowadzi reprezentacja USA. Amerykanie mają w swoim dorobku siedem złotych, cztery srebrne oraz trzy brązowe medale.

Podium uzupełniają Wielka Brytania (dwa złota, jedno srebro, jeden brąz) oraz Hiszpania (dwa złote krążki). Warto również zwrócić uwagę na dorobek Etiopii. Afrykańska reprezentacja ma bilans 1-3-2.

Jak na razie medale zdobywało 31 reprezentacji. Mistrzostwa świata w Budapeszcie potrwają do 27 sierpnia.