Nagranie już w sieci. Kosmos, co zrobiła Polka na ostatnim okrążeniu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Bieg Natalii Kaczmarek
Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Bieg Natalii Kaczmarek
zdjęcie autora artykułu

Natalia Kaczmarek zaliczyła prawdziwy popis w sztafecie 4x400 metrów. Polka odrobiła wręcz niemożliwą stratę do Włoszki. - To jest ambicja - mówił Przemysław Babiarz. Całe wideo możesz zobaczyć poniżej.

W tym artykule dowiesz się o:

W niedzielę sztafetą 4x400m kobiet zakończyły się mistrzostwa świata w lekkoatletyce w Budapeszcie. Ta konkurencja w przeszłości przynosiła nam wiele medali, ale tym razem w naszej ekipie zabrakło największych gwiazd. Sam awans do finału był już sporym sukcesem.

Nasza reprezentacja wystartowała w składzie Alicja Wrona-Kutrzepa, Marika Popowicz-Drapała, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka oraz Natalia Kaczmarek. I Polki poradziły sobie bardzo dobrze.

Przed ostatnią zmianą Biało-Czerwone znajdowały się na 7. lokacie. I mimo że sztafetę w naszej ekipie kończyła Natalia Kaczmarek, to widoki na poprawę były nikłe. Indywidualna wicemistrzyni świata miała bowiem ok. 20 metrów straty do biegnącej przed nią Włoszki.

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #7. Nikola Horowska ozłocona. "Przeżywałam w tym roku trudne chwile"

Indywidualna wicemistrzyni świata pokazała jednak swoją moc. Ambitnie goniła Włoszkę, aż w końcu wyprzedziła ją na ostatniej prostej. Dała tym samym reprezentacji Polski awans na 6. miejsce.

- To jest sportowa walka, postawa. To jest ambicja - komentował Przemysław Babiarz z TVP Sport. Całe wideo z biegu Polek możesz zobaczyć poniżej.

Czytaj więcej: Końcowa klasyfikacja medalowa MŚ. Która Polska?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty