Duże zmiany u medalistki olimpijskiej. Pozostała jedna niewiadoma

Spore zmiany zaszły w ostatnim czasie u Marii Andrejczyk. Polska oszczepniczka opuściła Finlandię, gdzie ostatnio trenowała. Nie wiadomo jednak, kto będzie ją prowadził podczas przygotowań do igrzysk w Paryżu.


Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Maria Andrejczyk Materiały prasowe / Tomasz Kasjaniuk / Na zdjęciu: Maria Andrejczyk
Maria Andrejczyk kapitalnie spisała się na dwóch ostatnich igrzyskach olimpijskich. W Rio de Janeiro przegrała medal o zaledwie dwa centymetry. Pięć lat później w Tokio natomiast zajęła drugie miejsce z wynikiem 64,61 m.

Liczne kontuzje sprawiły, że oszczepniczka startowała nieregularnie i nie osiągała wyników, na jakie liczono. Na ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Eugene była dopiero 21., a w Budapeszcie w ogóle nie wystąpiła.

Ostatnio trenowała w fińskim Kuortane, a w roli szkoleniowca Petteri Piironen zastąpił Karola Sikorskiego. Ta zmiana nie wyszła jej jednak na dobre.

ZOBACZ WIDEO: "Ludzie Królowej". Nie było nudy. Zobacz o czym mówiły nam polskie gwiazdy

"Przegląd Sportowy Onet" poinformował, że Andrejczyk opuściła Finlandię i pożegnała się z trenerem. Obecnie ćwiczy w Polsce i zamierza osiągnąć formę pozwalającą jej na występ w Paryżu.

Na tę chwilę nie wiadomo, kto będzie ją prowadził. Pewne jest natomiast, że swój wybór konsultuje z Krzysztofem Kęckim, a więc dyrektorem sportowym PZLA. Nazwisko jej nowego trenera mamy poznać do końca września.

Niewykluczone, że w Paryżu będziemy mogli zobaczyć w akcji dwie reprezentantki Polski. Do formy po urodzeniu dziecka wraca Marcelina Witek-Konofał.

Czytaj także:
Co z przygotowaniami Liska do igrzysk? Majewski komentuje
Jest w ciąży. Tym nagraniem mocno zaskoczyła fanów

Czy Maria Andrejczyk zdobędzie medal w Paryżu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×