Wyjątkowe spotkanie w Zakopanem. Wielka gratka dla miłośników biegania

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / COS OPO Zakopane / Na zdjęciu: Joanna Jóźwik
Materiały prasowe / COS OPO Zakopane / Na zdjęciu: Joanna Jóźwik
zdjęcie autora artykułu

W dniach 21-22 października w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem odbędzie się konferencja "Biegowe 360 stopni", a w wydarzeniu wezmą udział gwiazdy polskiej lekkoatletyki. Zapisy już ruszyły, miłośnicy biegania muszą się pospieszyć!

O jakich gwiazdach mowa? Na październikowej konferencji zjawią się znakomici polscy biegacze - Joanna Jóźwik i Adam Kszczot, trener polskich biegaczek na dystansie 400 metrów Aleksander Matusiński i trener polskich maratończyków Jacek Kostrzeba.

Wydarzenie poprowadzi były medalista mistrzostw świata Marek Plawgo, ale to nie koniec, bo do Zakopanego przyjadą także inne znane postaci, jak chociażby rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost czy specjalista w biegach górskich Piotr Hercog. Gośćmi będą również przedstawiciele serwisu bieganie.pl - Artur Kozłowski i Mikołaj Raczyński.

- Bieganie w Polsce już od dawna jest bardzo popularną formą rekreacji, ale i tak każdego roku biegaczy i imprez biegowych jest coraz więcej. Bardzo się z tego cieszę, bo uważam, że bieganie nie tylko znakomicie wpływa na zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Odczucia po intensywnym treningu są fantastyczne i doskonale wpływają na naszą pozostałą aktywność na co dzień - komentuje Joanna Jóźwik.

Jak informuje organizator, program konferencji przewiduje nie tylko interesujące wykłady byłych zawodników i trenerów, ale też spotkania ze specjalistami w dziedzinie social mediów, w tym warsztaty z prowadzenia konta TikTok przez aktywnego sportowca.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Tak spędzili miesiąc miodowy

W Zakopanem odbędzie się także warsztat praktyczny z mistrzynią świata młodzieżowców w biegach narciarskich Izabelą Marcisz, a każdego dnia w harmonogramie znajdują poranki biegowe z gwiazdami sportu. W sobotę z Joanną Jóźwik i Markiem Plawgo, a w niedzielę z Adamem Kszczotem.

- Poruszymy też bardzo ważne tematy dla biegaczy po czterdziestym roku życia, powiemy o tym, jak ważny jest dobór butów do biegania czy też przybliżymy założenia związane z wykorzystaniem hipoksji i treningu wysokogórskiego w życiu biegacza - dodaje Artur Kozłowski.

Program konferencji "Biegowe 360 stopni" urozmaicą spotkania ze specjalistą w dziedzinie ortopedii dr Mateuszem Janikiem, który wskaże skuteczne metody regeneracji i profilaktyki zdrowotnej, a także z fizjoterapeutką dr Urszulą Biernat, która w teorii i praktyce analizować będzie technikę biegu dla wskazania prawidłowych wzorców.

- Odbiorcą konferencji ma być całe środowisko biegowe, czyli osoby amatorsko uprawiające różne formy biegu, choćby biegi po górach, jogging, biegi przełajowe, na bieżni, ale także zawodnicy startujących w profesjonalnych imprezach. Zależy nam, by skupić się nie tylko na popularyzacji biegów, a co za tym idzie propagowaniu zdrowego i aktywnego trybu życia, ale również poszerzaniu wiedzy społecznej o możliwościach uprawiania biegania w sposób bezpieczny oraz integracji środowiska skupionego wokół aktywności biegowych – informuje Kozłowski.

Na zdjęciu: Adam Kszczot (Materiały prasowe/Paweł Skraba)
Na zdjęciu: Adam Kszczot (Materiały prasowe/Paweł Skraba)

Zapisy do udziału w wydarzeniu "Biegowe 360 stopni - konferencja Zakopane 2023" przyjmowane są pod adresem mailowym run@aktywnypolak.pl, a wszystkie szczegóły dotyczące atrakcyjnych pakietów i szczegółowego programu konferencji dostępne są na stronie internetowej http://biegowe360.pl/.

Warto dodać, że imprezą towarzyszącą konferencji będzie bieg na 10 kilometrów, który pod nazwą "Dycha Pod Krokwią" odbędzie się w sobotę późnym wieczorem. Głównym partnerem wydarzenia dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki jest portal bieganie.pl, a partnerami Polski Związek Lekkiej Atletyki, Akademicki Związek Sportowy, Kujawy i Pomorze, Polanik, Domtel-Sport, MCC Medale oraz Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają specjalne certyfikaty, a także prospekty szkoleniowe oraz gadżety biegowe.

Czytaj także: Natalia Kaczmarek udanie zwieńczyła sezon. Świetny finisz Polki 

Źródło artykułu: Informacja prasowa