Niespodziewane wieści ws. Fajdka. I to tuż przed IO

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Paweł Fajdek
WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Paweł Fajdek
zdjęcie autora artykułu

Na lekkoatletyczny transfer zdecydował się Paweł Fajdek. Już na początku stycznia młociarz opuści AZS AWAF Katowice na rzecz AZS-u Poznań. To ważna zmiana, biorąc pod uwagę, że za kilka miesięcy rozpoczną się igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu.

W tym artykule dowiesz się o:

Dobiega końca 2023 rok i odliczanie do nadchodzących igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu wchodzi w decydujący etap. O medale powalczą między innymi lekkoatleci.

Tymczasem na krótko przed startem wielkiej imprezy na niespodziewany ruch zdecydował się Paweł Fajdek. Otóż tuż po Nowym Roku brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio ma podpisać kontrakt z AZS-em Poznań.

- Ustaliliśmy szczegóły możliwej współpracy, czekamy więc na ich umowę z AZS-em Poznań. Od początku byłam bardzo pozytywna do tego transferu, Paweł to przecież jeden z najlepszych obecnie sportowców w Polsce. Bardzo się cieszę, że będzie teraz reprezentował Miasto Poznań - powiedziała w rozmowie z portalem sportowy-poznan.pl Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Ponzań.

ZOBACZ WIDEO: Zdjęcia wrzucili do sieci. Zobacz, gdzie Ronaldo zabrał swoją ukochaną

Tym samym po trzech latach dobiegnie końca przygoda Fajdka z AZS-em AWF Katowice. Już od 1 stycznia młociarz ma rozpocząć treningi w Poznaniu, z kolei dwa dni później obie strony podpiszą umowę.

Wpływ na taką zmianę miał oczywiście jego trener. Szymon Ziółkowski urodził się w Poznaniu, a reprezentując AZS ma na swoim koncie złoty medal igrzysk olimpijskich zdobyty w 2000 roku w Sydney.

Zarówno Fajdek, jak i Wojciech Nowicki będą faworytami do zdobycia medali na zbliżającej się imprezie w stolicy Francji. W Tokio obaj stanęli na podium, ponieważ drugi z wymienionych okazał się najlepszy w całym konkursie.

Przeczytaj także: Nie żyje wielokrotny mistrz Polski. Miał 54 lata

Źródło artykułu: WP SportoweFakty