Fenomenalny bieg 21-latka. Nowy rekord Polski!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: finisz Jakuba Szymańskiego
Twitter / / Na zdjęciu: finisz Jakuba Szymańskiego
zdjęcie autora artykułu

Jakub Szymański ze znakomitej strony zaprezentował się podczas zawodów w Duesseldorfie. 21-latek nie tylko wygrał swój wyścig, ale też ustanowił rekord Polski.

W tym artykule dowiesz się o:

W Niemczech rozegrano mityng z cyklu World Athletics Indoor Tour Silver. Polskim kibicom powody do radości dał Piotr Lisek, triumfując w skoku o tyczce, ale także Jakub Szymański.

Poprzedni rekord Polski w biegu na 60 metrów przez płotki należał do Damiana Czykiera. Lekkoatleta ustanowił go w 2022 roku i przebiegł ten dystans w 7,48s.

Teraz jego osiągnięcie pobił Jakub Szymański, choć był szybszy o zaledwie jedną setną sekundy. Polak został liderem tabel w tym roku, jeśli chodzi o zawodników z Europy. Co ciekawe, wyrównał też przy okazji najlepszy wynik na świecie, który ustanowił Trey Cunningham w styczniu.

Co ciekawe, w biegu w Duesseldorfie zdyskwalifikowano Hiszpana, który dobiegł jako drugi, popełnił bowiem falstart. Asier Martinez wobec tego nie znalazł się na liście wyników. Jako drugiego sklasyfikowano Krzysztofa Kiljana, który osiągnął czas 7,66s.

Zobacz: Szokujące, co Swoboda usłyszała od trenera. "Powinni mnie zbadać" Skrzyszowska walczy o kolejne rekordy. "Musiało mi się na nowo zachcieć biegać"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Bajeczny urlop dziennikarki i piłkarza

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (2)
avatar
Robertus Kolakowski
4.02.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Pomimo poprawy tylko o jedną setną , cieszy że rekord został oprawiony tylko po dwóch latach.