Skandal ws. Ewy Swobody. Jest reakcja policji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Nikola Krstic / MB Media / Ewa Swoboda
Getty Images / Nikola Krstic / MB Media / Ewa Swoboda
zdjęcie autora artykułu

Podczas sobotnich zmagań PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu na trybunach doszło do awantury. Zatrzymany został Sebastian Urbaniak. Lekkoatleta usłyszał zarzuty.

W tym artykule dowiesz się o:

Historia Ewy Swobody i Sebastiana Urbaniaka ciągnie się już ponad 12 miesięcy. W styczniu 2023 roku sprinterka w rozmowie z Mateuszem Puką z WP SportoweFakty opowiedziała o wydarzeniach, które miały miejsce między dwoma lekkoatletami.

W miniony weekend Urbaniak przybył na halę w Toruniu w roli kibica, ponieważ odbywały się właśnie PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. Ewa Swoboda szybko dostrzegła swojego prześladowcę z przeszłości i się zdenerwowała.

22-latek krzyczał do Swobody i zaczepiał ją, gdy przygotowywała się do swojego startu. W pewnym momencie przy nim pojawiła się ochrona, która poprosiła go, aby zmienił swoje zachowanie i zajął swoje miejsce. Urbaniak nie przystał na to w efekcie czego został siłą wyprowadzony z hali, a obrazki z zajścia trafiły do internetu.

W poniedziałkowe popołudnie otrzymaliśmy nowe informacje na temat tej sprawy. Jak przekazał nam Sebastian Pypczyński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, Sebastian Urbaniak usłyszał zarzuty.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 22-latek zakłócił wydarzenie sportowe, krzycząc i wyzywając uczestników zawodów. Ponadto nie stosował się do poleceń wydanych przez służbę porządkową, stawiał opór i uderzył jednego z ochroniarzy, uszkadzając jego okulary. Mundurowi zatrzymali, a następnie doprowadzili mężczyznę do policyjnej izby zatrzymań - czytamy w komunikacie policji.

- Dziś (19.02.2024 r.) zatrzymany 22-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i w miejscu trwania imprezy masowej naruszenia nietykalności cielesnej członka służby porządkowej. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna - dodaje Pypczyński.

Całe zajście ostatecznie nie miało wpływu na formę i start Ewy Swobody w PZLA Halowych Mistrzostw Polski. Jedna z najzdolniejszych polskich lekkoatletek pewnie wygrała swój bieg i obroniła złoty medal. Szef sędziów PZLA będzie wnioskował o dożywotnie zawieszanie Sebastiana Urbaniaka.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nie uwierzysz. Sochan pokazał, co jadł przed meczem

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (19)
avatar
zbihaj
25.03.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Swoboda ma nierówno pod sufitem. To taki skoczek Ziobro w kobiecym wydaniu.  
avatar
Richard Varga Gattling
21.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Wolność i Swoboda dla Obraniaka  
avatar
Ires
20.02.2024
Zgłoś do moderacji
2
2
Odpowiedz
Napisze inaczej bo widzę że niektórzy tutaj nie rozumieją . A więc załóżmy, jeżeli przekroczę na drodze prędkość i zatrzyma mnie policja, a ja nie zatrzymam się do kontroli to za co będę odpow Czytaj całość
avatar
Bartolomeooooooo
20.02.2024
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Szef sędziów niech się ogarnie !!! Dożywocie to może sobie założyć! Niech sąd właściwy skaże tego Pana jak jest winny i tyle w temacie.  
avatar
SailorRipley39
19.02.2024
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
A wszystko tylko po to, żeby podgrzewać atmosferę wokół siebie. Naprawdę już tak ludzie są odklejeni, że wierzą w to jej bajdurzenie o medalu na IO, w tej bezpodstawne sny o potędze? Jakie prze Czytaj całość