Znana impreza przegrała z meczem kadry na Euro. Zapadła decyzja

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / / WP SportoweFakty / Memoriał Ireny Szewińskiej ustąpił meczowi Polaków na Euro 2024
PAP / / WP SportoweFakty / Memoriał Ireny Szewińskiej ustąpił meczowi Polaków na Euro 2024
zdjęcie autora artykułu

Awans piłkarskiej reprezentacji na Polski na Euro 2024 oraz terminarz Biało-Czerwonych na tej imprezie spowodował, że swoje plany musieli zmienić organizatorzy ważnej imprezy lekkoatletycznej w naszym kraju.

W tym artykule dowiesz się o:

"Zaplanowany na 21 czerwca Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy (mityng z cyklu Continental Tour - Gold, kategoria punktowa "A") został przeniesiony na czwartek, 20 czerwca (początek zawodów o 18:00)" - można przeczytać na profilu Athletics News na platformie X.

W pierwotnym terminie - czyli 21 czerwca - swój mecz na Euro 2024 rozegrają piłkarze reprezentacji Polski. Żeby nie było kolizji terminów, a fani sportu nie musieli wybierać, zdecydowano się przełożyć Memoriał Ireny Szewińskiej.

Termin lekkoatletycznego święta w Bydgoszczy był wskazany na długo przed tym, jak Biało-Czerwoni zapewnili sobie grę na mistrzostwach Europy.

Przypomnijmy, że Polacy bilety na Euro 2024 zapewnili sobie dopiero pod koniec marca, kiedy to wygrali dwustopniowe baraże. Najpierw (21 marca) na PGE Narodowym w Warszawie ograli 5:1 Estończyków, a potem (26 marca) w Cardiff po serii rzutów karnych okazali się lepsi od Walijczyków (0:0, 5:4 k.).

Euro 2024 wystartuje 14 czerwca. W meczu otwarcia gospodarze, Niemcy, zmierzą się ze Szkocją. Mistrza Europy poznamy z kolei 14 lipca. Tego dnia zaplanowano finał w Berlinie.

Polacy swoje spotkania w fazie grupowej rozegrają 16 czerwca w Hamburgu z Holandią, 21 czerwca w Berlinie z Austrią i 25 czerwca w Dortmundzie z Francją.

Zobacz także: To koniec. Polska mistrzyni powiedziała "pas" Przełomowa decyzja. Polacy powalczą w Paryżu o dużą premię

ZOBACZ WIDEO: Jak pracuje się z Probierzem? "Lewy" chwali selekcjonera

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)