Polska gwiazda walczy z bólem. "Nie odpuszczę"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram /  / Na zdjęciu: Anna Kiełbasińska.
Instagram / / Na zdjęciu: Anna Kiełbasińska.
zdjęcie autora artykułu

Anna Kiełbasińska to jedna z najlepszych polskich biegaczek. Na swoim koncie ma medale IO w Londynie, MŚ w Doha czy ME w Monachium. Od dłuższego czasu zmaga się z ogromnym bólem, ale w rozmowie z TVP Sport zapewnia, że nie odpuści.

Wielkimi krokami zbliżają się igrzyska olimpijskie w Paryżu. Impreza czterolecia zaplanowana jest od 26 lipca do 11 sierpnia. W tym czasie oczy wszystkich kibiców na całym świecie skierowane będą na Francję i rywalizację, która będzie się tam odbywać.

Polacy mają wielkie nadzieje i upatrują triumfów szczególnie w lekkoatletyce. To właśnie w królowej sportu nasi reprezentanci często nie dają szans swoim rywalom i zdobywają ogrom medali. Podobnie ma być w bieżącym roku we Francji.

Jedną z naszych nadziei ostatnich lat była Anna Kiełbasińska. Polska biegaczka ma na swoim koncie medale IO w Londynie, MŚ w Doha czy ME w Monachium. 34-latka od dłuższego czasu zmaga się z bólem, a niedawno doznała kolejnego urazu.

- Przygotowania idą wolniej, niż zakładaliśmy. Nabawiłam się dodatkowej kontuzji, jeszcze przy starym urazie. Podcięło mi to skrzydła. Opóźniło proces powrotu. (...) Czekam aż przestanie mnie boleć kaletka. Wtedy będę mogła całkiem nieźle biegać. Ogólnie, jest w miarę, ale bywają dni, w których po bieganiu wkrada się ból i są problemy z komfortowym chodzeniem - powiedziała w rozmowie z TVP Sport.

Siły i determinacji na pewno nie brakuje naszej lekkoatletce. Czy zatem 34-latka pewnie w stanie zaryzykować, nawet gdy to będzie wiązało się z ogromnym bólem? - Tak! Pewnie. Walczę do ostatnich minut, w których będę mogła załapać się na igrzyska. Nie odpuszczę - zakończyła Anna Kiełbasińska.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Probierz na polu golfowym. Zobacz, co poszło nie tak

Zobacz także: Znana impreza przegrała z meczem kadry na Euro. Zapadła decyzja Ogromny pech rekordzistki świata. Nie pojedzie na igrzyska

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (5)
avatar
jotwu
14.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
To gwiazda? Redaktorze,nie żartuj.  
avatar
Robertus Kolakowski
13.04.2024
Zgłoś do moderacji
2
1
Odpowiedz
Za duże obciążenia treningowe i startowe, a i lata bycia aktywną wyczynową zawodniczką też swoje robią. Kocham ją za rozsądne decyzje. Np. nie wystartowanie w sztafecie. Żeby nie miała łba na s Czytaj całość
avatar
jotwu
13.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Takie ma szanse na medal jak i ja.Pamiętam jej odmowę startu w sztafecie.To było niegodne posunięcie zawodniczki.Tak nie postępuje sportowiec,reprezentant kraju.