Pięć zakazanych substancji. Potężna kara dla Niemki

Niemiecka Krajowa Agencja Antydopingowa (NADA) podjęła decyzję w sprawie kary dla Sary Benfares. 22-letnia biegaczka, która została przyłapana na stosowaniu zakazanych substancji, została zawieszona aż na pięć lat.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Sara Benfares Getty Images / Katharine Lotze / Na zdjęciu: Sara Benfares
Pod koniec stycznia głośno zrobiło się o Sarze Benfares. Niemiecka biegaczka została wyrzucona z kadry po tym, jak uzyskała pozytywny wynik testu na obecność zakazanych substancji w organizmie (więcej TUTAJ).

Tymczasem kilka tygodni później przyłapana na dopingu została również jej siostra Sofia Benfares. U Sary wykryto testosteron oraz EPO, natomiast w organizmie Sofii znalazła się druga z wymienionych substancji (więcej TUTAJ).

Teraz Niemiecka Krajowa Agencja Antydopingowa (NADA) podjęła już decyzję w sprawie starszej z sióstr, czyli Sary. Ta otrzymała potężną karę, ponieważ została zawieszona na pięć lat.

ZOBACZ WIDEO: Marcin Gortat zdradza, w jakim stanie zobaczył tatę. "Tak wygląda życie"

Od 22-latki pobrano trzy próbki, w których wykryto aż pięć różnych zakazanych substancji. Oprócz wspomnianego wcześniej testosteronu i EPO, Niemka zażyła również klenbuterol, enobosarm (ostaryna) i metabolity substancji SR9009.

NADA ogłosiła już, że standardowa kara w takiej sytuacji to cztery lata zawieszenia. Jednak z uwagi na "okoliczności obciążające" Sarę Benfares, podwyższono ją o jeden rok.

Wydaje się jednak, że zawieszenie 22-latki nie będzie miało dla niej większego znaczenia. Mistrzyni kraju do 23 lat na dystansie 1500 metrów z 2021 roku i w biegu na 10 km (2022 r.) podjęła już decyzję o zakończeniu kariery, o czym donoszą niemieckie media.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×