Słynna Rosjanka zmienia obywatelstwo. Taki wybrała kraj

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Josie Norris / Na zdjęciu: Nina Zarina
Getty Images / Josie Norris / Na zdjęciu: Nina Zarina
zdjęcie autora artykułu

Jedna z najlepszych biegaczek długodystansowych - Nina Zarina - nie będzie już na arenie międzynarodowej reprezentować Rosji. Zawodniczka zmieniła obywatelstwo i startować będzie jako Ormianka.

W tym artykule dowiesz się o:

Zgodę na zmianę obywatelstwa Nina Zarina otrzymała od World Athletics, czyli międzynarodowej federacji lekkoatletycznej. 37-latka od 5 kwietnia może reprezentować Armenię. Dodajmy, że od grudnia 2019 roku zawodniczka mieszka i trenuje w Stanach Zjednoczonych.

Jest ona jedną z najlepszych biegaczek długodystansowych świata. Co roku walczy o triumf w rywalizacji kobiet w charytatywnych biegu Wings for Life. W swoim dorobku ma także trzecie miejsce w maratonie w Los Angeles w 2021 roku.

W ostatnim czasie Zarina oczekiwała na decyzję World Athletics, ale też zajęła się wychowywaniem dziecka. We wrześniu ubiegłego roku na świat przyszedł synek biegaczki. Do tego doszły oczywiście przygotowywania do kolejnych startów w biegach długodystansowych.

Zarina urodziła się 17 marca 1987 roku w Moskwie. Z wykształcenia jest magistrem matematyki stosowanej i informatyki. Jej pasją są biegi długodystansowe. Swój pierwszy maraton przebiegła w 2012 roku.

Reprezentantka Armenii ma rekord życiowy w maratonie 2:34:19, a półmaraton przebiegła w 1:15:54. Czterokrotnie triumfowała w biegu Wings for Life w kategorii kobiet.

Czytaj także: Nerwy w Barcelonie. "Lewy" padnie ofiarą? "Porażka będzie miała konsekwencje" Jacek Magiera: W Warszawie stałem się tym, kim dziś jestem

ZOBACZ WIDEO: To będzie robił Neymar po zakończeniu kariery? Ależ forma

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (5)
avatar
Tłumacz Rosyjsko - Angielski
23.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Dobrze miec mental nie cieplego w konsekewntnie Ci wspolwlwlasciciela  
avatar
mattii
22.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Fajne majteczki mniam  
avatar
Birdmen23
21.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Niedługo igrzyska to polowa ruskich bedzie z innym obywatelstwem to jest komedia