Najlepszy rzut od blisko trzech lat. Kapitalna forma Andrejczyk!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej / Na zdjęciu: rzut Marii Andrejczyk
Twitter / Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej / Na zdjęciu: rzut Marii Andrejczyk
zdjęcie autora artykułu

Maria Andrejczyk podczas mityngu w Białymstoku zaprezentowała się z fantastycznej strony. Polska lekkoatletka rzuciła oszczepem na odległość 62,03 metra, co jest jednym z najlepszych wyników na świecie w 2024 roku.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=57298]

Maria Andrejczyk[/tag] w trakcie igrzysk olimpijskich w Tokio zdobyła srebrny medal. Wiele wskazywało na to, że czeka ją świetlana przyszłość owiana sukcesami. Niestety, zawodnika z Suwałk zaczęła zmagać się z problemami zdrowotnymi i przez rok była wyłączona z rywalizacji.

Na szczęście wróciła do niej wraz z początkiem marca. Minęły dwa miesiące i kibice reprezentacji Polski dzięki niej mogą mieć ponownie uśmiechy na ustach. Wszystko przez wynik, który osiągnęła podczas I Podlaskiego Mityngu Olimpijskiego w Białymstoku.

Pierwszy raz od trzech lat rzuciła oszczepem na odległość powyżej 60 metrów. Maria Andrejczyk osiągnęła dokładnie 62,03 metra.

Dzięki temu rezultatowi zapewniła sobie kwalifikację na mistrzostwa Europy, a także kolejne punkty w rankingu.

Według danych World Athletics jedynie dziewięć oszczepistek osiągnęło lepszy wynik od Marii Andrejczyk. To bardzo dobry prognostyk przed nadchodzącymi igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Przypomnijmy, że impreza w Paryżu wystartuje 27 lipca. Przedtem, bo już w czerwcu odbędzie się wcześniej wspomniany europejski czempionat.

Zobacz też: Kosmos. Zobaczcie, co zrobiła Ewa Swoboda na ostatniej prostej

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: To nie jest fake. Szalona parada bramkarza

Źródło artykułu: WP SportoweFakty