Nie żyje Roman Gawryliuk. Zostawił żonę i dwie córki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / uaf.org.ua / Na zdjęciu: Roman Gawryliuk
Facebook / uaf.org.ua / Na zdjęciu: Roman Gawryliuk
zdjęcie autora artykułu

Wojna w Ukrainie zbiera okrutne żniwo. W walce z rosyjskim agresorem zginął kolejny sportowiec. To Roman Gawryliuk, były mistrz kraju w biegu na dystansie 100 km, a ostatnio trener triathlonu.

W tym artykule dowiesz się o:

Od 24 lutego 2022 r. Ukraina stawia czoła barbarzyńskiemu atakowi ze strony Rosji. Do walki w obronie ojczyzny przystąpili także sportowcy. Niestety niektórzy nie wrócą już z frontu. Właśnie napłynęła kolejna tragiczna wiadomość. Jak poinformowała Ukraińska Federacja Lekkoatletyczna (UAF) w wojnie z rosyjskim okupantem śmierć poniósł Roman Gawryliuk, biegacz ultra, a w ostatnim czasie trener. Gawryliuk mógł się pochwalić tytułem mistrza Ukrainy w biegu na dystansie 100 km. Wygrywał także wiele zawodów dla amatorów organizowanych przez Klub Biegowy Równe (miasto na zachodzie Ukrainy). "Roman był prawdziwym patriotą. Kochającym ojcem i dzielnym obrońcą ojczyzny" - czytamy na stronie uaf.org.ua. W ostatnim czasie, przed wybuchem wojny, Gawryliuk pracował jako trener w Wołyńskiej Federacji Triathlonu.

Mistrz Ukrainy w biegu na 100 km pozostawił żonę Tatianę oraz dwie córki. Jak poinformowała Ukraińska Federacja Lekkoatletyczna, prowadzona jest zbiórka pieniędzy na rzecz rodziny zmarłego. To kolejny znany sportowiec, który oddał życie w walce z rosyjskim agresorem. Dwa tygodnie temu informowaliśmy o śmierci Oleksandra Pielieszenki, dwukrotnego mistrza Europy w podnoszeniu ciężarów. Czytaj także: Nie żyje Oleksandr Pielieszenko. Dwukrotny mistrz Europy zginął na froncie Czytaj także: Zginął na froncie. Nie żyje były, ukraiński piłkarz

Źródło artykułu: WP SportoweFakty