Mamy pierwszy medal w Rzymie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska
Getty Images / Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska

W stolicy Włoch trwają mistrzostwa Europy. W sobotę, drugiego dnia, doczekaliśmy się pierwszego medalu dla reprezentacji Polski. Brąz w biegu na 100 metrów przez płotki wywalczyła Pia Skrzyszowska!

W tym artykule dowiesz się o:

W finale od początku bardzo dobrze biegła Pia Skrzyszowska. W drugiej części dystansu uciekać zaczęła Cyrena Samba-Mayela, która zwyciężyła w czasie 12.31 sekundy, co jest rekordem mistrzostw Europy.

O drugą pozycję do samego końca walczyły Ditaji Kambundji oraz Pia Skrzyszowska. Minimalnie szybsza była Szwajcarka, która ukończyła bieg z czasem 12.40 sekundy, a Polka poprawiła swój rekord życiowy i przekroczyła linię mety w czasie 12.42 sekundy.

To pierwszy medal dla reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy w Rzymie!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty