Złoto i srebro dla Polski. Zobacz klasyfikację medalową ME

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Wojciech Nowicki
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Wojciech Nowicki

W niedzielę reprezentacja Polski zdobyła dwa medale lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. Zobacz, jak przełożyło się to na klasyfikację medalową.

Niedziela była kapitalnym dniem dla reprezentacji Polski na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie. Wielkie nadzieje pokładaliśmy w Wojciechu Nowickim i Ewie Swobodzie, a oboje doskonale wywiązali się ze swoich zadań.

Nowicki w pewnym momencie konkursu rzutu młotem spadł na trzecie miejsce i musiał w ostatniej kolejce postawić wszystko na jedną kartę. Udało się - posłał młot na 80,95 m i wyrwał w ten sposób złoty medal ME.

Kilka minut później w blokach startowych stanęła Swoboda. W sprinterskim finale serca kibiców przez moment zadrżały, bo spóźniła start, ale uratował ją falstart jednej z rywalek. W powtórce pokazała moc i zdobyła srebrny medal.

Biało-Czerwoni mają na koncie cztery medale lekkoatletycznych ME. W sobotę po brąz sięgnęli Pia Skrzyszowska i Michał Haratyk. To daje im dziewiąte miejsce w klasyfikacji.

Liderami są gospodarze imprezy - Włosi, którzy mają na koncie już 15 medali (7 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe). Na drugim miejscu Wielka Brytania, a na trzecim Francja.