Włodarczyk znów w czołówce. Jest medal!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk
zdjęcie autora artykułu

Mimo problemów z kontuzjami i przeciwnościami Anita Włodarczyk wróciła do czołówki! Rekordzistka świata wypełniła swój cel i wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy. W finale rzutu młotem rywalizowały jeszcze Malwina Kopron i Katarzyna Furmanek.

Anita Włodarczyk wróciła na mistrzostwa Europy po sześciu latach przerwy. Nie prezentowała jednak w ostatnim czasie formy, w jakiej była, gdy biła rekordy świata.

Mimo to zapowiadała, że jej celem na Rzym jest medal. Utytułowana reprezentantka Polski bez problemów awansowała do finału. W czołowej dwunastce znalazły się jeszcze Malwina Kopron i rzutem na taśmę Katarzyna Furmanek.

Włodarczyk rozpoczęła mocno - rzuciła 71,42 m i objęła prowadzenie po pierwszej serii. Później spadła nawet na czwartą pozycję, aby ponownie odpalić w czwartej próbie.

Osiągnęła wtedy 72,92 m - najlepszy wynik w tym sezonie, który dał jej prowadzenie. Cieszyła się z niego tylko przez krótką chwilę. Wyprzedziła ją Sara Fantini.

ZOBACZ WIDEO: Zachwyty nad urodą Joanny Jóźwik. "Moje osiągnięcia są sprawą drugorzędną?"

Wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatniej kolejce. W walce o medale pozostało sześć zawodniczek.

Większość spaliło jednak swoje próby i stało się jasne, że Włodarczyk wywalczy co najmniej srebro. Nie zdołała rzutem na taśmę pokonać Sary Fantini.

Włoszka była lepsza o ponad metr (74,18 m). Włodarczyk uzyskała 72,92 m, a trzecia Rose Loga 72,68 m. Odnotujmy, że Malwina Kopron zajęła 7. miejsce (69,72 m), a Katarzyna Furmanek 11. (67,50 m).

To drugi medal dla Polski wywalczony w poniedziałek. Godzinę wcześniej po tytuł mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów sięgnęła Natalia Kaczmarek. Łącznie dorobek Biało-Czerwonych wynosił na tym etapie 6 krążków (po 2 we wszystkich kolorach).

Czytaj także:Co tam się wydarzyło? Złoto i rekord Polski na ME!Kryscina Cimanouska ze łzami w oczach. "Pomyślałam, że to będzie koniec kariery"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty