Była jedną z najpiękniejszych polskich lekkoatletek. Tak wygląda dziś

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Anadolu / Contributor / Na zdjęciu: Angelika Cichocka
Getty Images / Anadolu / Contributor / Na zdjęciu: Angelika Cichocka
zdjęcie autora artykułu

Angelika Cichocka, która przez lata reprezentowała Polskę na międzynarodowych arenach, jest już na sportowej emeryturze. Zobacz, jak wygląda dziś jedna z najpiękniejszych polskich lekkoatletek.

W tym artykule dowiesz się o:

"Długo trwało podjęcie tej decyzji, najtrudniejszej w życiu, ale czuję, że jestem gotowa. Ogromne DZIĘKUJĘ Wam, że byliście ze mną przez te ogromnie ważne dla mnie lata" - takimi słowami Angelika Cichocka ogłosiła zakończenie profesjonalnej kariery sportowej.

Ta trwała blisko 20 lat. W tym czasie specjalizująca się w biegach średnich zawodniczka zdobyła worek medali. Najcenniejszy to bez wątpienia złoto mistrzostw Europy 2016 z Amsterdamu z biegu na 1500 m. Na koncie ma też m.in. srebro HMŚ.

"Doświadczyłam także porażek, poważnych problemów ze zdrowiem, które wykluczały mnie z walki o marzenia, nie obyło się też bez chwil zwątpienia. Te momenty były bardzo trudne, ale pozwoliły mi stać się bardzo silną osobą, która nie załamuje się gdy napotka na swojej drodze przeszkodę" - czytamy na jej stronie internetowej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Aryna Sabalenka wróciła do treningów. Czas na trawę

Gdy ogłaszała zakończenie kariery, z oczu płynęły jej łzy. Żegnali ją słynni polscy sportowcy. "Do widzenia" w mediach społecznościowych powiedzieli jej m.in. Anita Włodarczyk, Joanna Jóźwik, Natalia Kaczmarek, Marcin Lewandowski czy Damian Janikowski.

Dziś Angelika Cichocka spełnia się w polityce, jest radną powiatu bytowskiego. Ponadto jest żołnierzem Marynarki Wojennej RP. Wciąż jest też blisko sportu, ale to nic dziwnego, skoro poświęciła mu tyle lat swojego życia. Nie zmienia się też to, że wciąż zachwyca urodą.

Zresztą - przez lata była określana mianem jednej z najpiękniejszych polskich lekkoatletek. Trudno się z tą opinią nie zgodzić. Zobaczcie sami, jak wygląda dziś 36-letnia Angelika Cichocka:

Źródło artykułu: WP SportoweFakty