Natalia Kaczmarek znów pokazała moc! Najlepszy wynik od blisko 40 lat

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek
PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek
zdjęcie autora artykułu

Forma Natalii Kaczmarek utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Reprezentantka Polski tym razem uzyskała świetny czas na dystansie 200 metrów.

Najpierw złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy, a do tego nowy rekord Polski, później triumf w bardzo dobrym stylu na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, a to nie wszystko. Natalia Kaczmarek udowadnia, że zbudowała kapitalną formę na sezon olimpijski.

Tym razem reprezentantka Polski postanowiła zmienić dystans i zaprezentowała się w biegu na 200 metrów podczas Memoriału Czesława Cybulskiego w Poznaniu. Kaczmarek nie dała rywalkom najmniejszych szans, wpadając na metę z czasem 22,70 s. To jej nowy rekord życiowy, trzeci wynik w Polsce w całej historii, a zarazem najlepszy od 37 lat.

W niedzielnym memoriale kibice w Poznaniu mogli obejrzeć w akcji najlepszych polskich młociarzy. Paweł Fajdek tym razem minimalnie pokonał Wojciecha Nowickiego - pierwszy z nich w swojej najlepszej próbie uzyskał 78,77 m, drugi posłał młot o 40 centymetrów bliżej. Wśród kobiet triumfowała Anita Włodarczyk (72 metry).

Piotr Lisek zajął drugie miejsce w konkursie skoku o tyczce. Polak wyrównał swój najlepszy wynik w tym sezonie (5,82 m), uznając jedynie wyższość Ernest Obieny (5,87 m). Warto odnotować też, że w biegu na 400 metrów triumfowała Justyna Święty-Ersetic (51,91 s), a rekord Polski na dystansie 2000 metrów z przeszkodami ustanowiła Aneta Konieczek (6:00,81 s).

Czytaj także: Była nadzieją na medal igrzysk. Dramat Polki

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poszła na plażę o 8 rano. Co za zdjęcia!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty