Doskonałe informacje przed igrzyskami. Dodatkowe miejsca dla Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś
WP SportoweFakty / Monika Pliś
zdjęcie autora artykułu

W sobotę Polski Związek Lekkiej Atletyki przekazał doskonałe wieści. W procesie relokacji Biało-Czerwonym przyznano osiem dodatkowych miejsc na igrzyska olimpijskie.

Jeszcze niedawno reprezentacja Polski była pewna 42 miejsc dla Biało-Czerwonych w lekkiej atletyce. To za sprawą 24 sportowców, którzy wypełnili minima olimpijskie, a także 18, których zakwalifikowało się na podstawie rankingów.

Ale to nie koniec, bo do Paryża pojedzie szersza kadra lekkoatletów. To wszystko za sprawą tak zwanych relokacji, które odbywały się w ostatnich dniach. Poszczególne federacje, albo sportowcy z uzyskaną kwalifikacją olimpijską, mogli rezygnować z przyznanych im miejsc.

I na takich rezygnacjach skorzystało ośmiorga polskich lekkoatletów: Oliwer Wdowik (bieg na 100 metrów), Krzysztof Kiljan (bieg na 110 metrów przez płotki, Filip Rak i Maciej Wyderka (obaj bieg na 1500 metrów), Dawid Wegner (rzut oszczepem), Kryscina Cimanouska (bieg na 200 metrów), Justyna Święty-Ersetic i Marika Popowicz-Drapała (obie bieg na 400 metrów).

Ostateczny skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Paryżu poznamy 15 lipca. Igrzyska rozpoczną się 11 dni później i potrwają do 11 sierpnia.

Czytaj także: Jej wyniki szokują. 17-letnia Polka pojedzie na igrzyska?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ma 41 lat i jej uroda wciąż jest zniewalająca

Źródło artykułu: WP SportoweFakty