Memoriał Janusza Sidły: Pewne zwycięstwo mistrza olimpijskiego, udany występ Justyny Święty

Mistrz olimpijski z Londynu, Keshorn Walcott pewnie wygrał konkurs rzutu oszczepem podczas memoriału Janusza Sidły. Ze swojego występu może być też zadowolona Justyna Święty.

Łukasz Żaguń
Łukasz Żaguń
Keshorn Walcott przyjechał do Sopotu jako największa gwiazda tegorocznego Memoriału Janusza Sidły. Zawodnik z Trynidadu i Tobago potwierdził wysoką dyspozycję i w zasadzie odprawił rywali z kwitkiem. Rzucił oszczep na odległość 82,90 m. Drugi w konkursie Łukasz Grzeszczuk uzyskał rezultat 77,93m.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się też Justyna Święty w biegu na 400 metrów. Polka osiągnęła rezultat 52,22, wyrównując tym samym swój najlepszy rezultat w karierze. Wynik ten dał jej też kwalifikację do mistrzostw Europy w Zurychu.

W skoku o tyczce kobiet z kolei wygrała Anna Rogowska. Jej forma jednak nie napawa optymizmem. Polka zwyciężyła rezultatem 4,40m. Biorąc pod uwagę jednak to, że w naszym kraju nie ma w zasadzie godnych konkurentek dla Rogowskiej, wynik ten na kolana nie powala.

W konkursie skoku o tyczce panów natomiast zwyciężył Paweł Wojciechowski. Drugi był Szwed Alhaji Jeng, a trzeci Łukasz Michalski.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×