Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wielka lekkoatletyczna impreza w 2018 roku w Bydgoszczy?

18 listopada Rada Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) podczas posiedzenia w Monako dokona wyboru organizatorów wielkich imprez zaplanowanych na lata 2017, 2018 i 2019.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Wśród kandydatów do organizacji jednej z nich - IAAF Pucharu Interkontynentalnego 2018 - znajduje się Bydgoszcz. Rywalem stolicy Kujaw i Pomorza w walce o organizację zawodów 3. IAAF Pucharu Interkontynentalnego jest czeska Ostrawa. Za bydgoską kandydaturą przemawia duże doświadczenie w organizacji największych zawodów lekkoatletycznych. Miasto w ostatnich 15 latach było gospodarzem pięciu imprez o randze mistrzostw Europy oraz świata i nie bez powodu nazywane jest stolicą polskiej lekkoatletyki. Miejscowy stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka jest najnowocześniejszym obiektem lekkoatletycznym w naszym kraju i znakomicie sprawdza się jako arena wielkich wydarzeń sportowych.


- Ostrawa jest godnym rywalem, ale od naszych przyjaciół z Czech mamy większe doświadczenie w organizowaniu dużych imprez. Mogę zapewnić, że mamy wszystko, aby wygrać z Ostrawą - zapewniał kilka miesięcy temu Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Za polską kandydaturą w Monako lobbować będzie m.in. multimedalistka olimpijska Irena Szewińska. Puchar Interkontynentalny to organizowane co 4 lata zawody, w których biorą udział najlepsi lekkoatleci z całego świata reprezentując barwy kontynentów: Europy, Azji i Oceanii, Afryki oraz obu Ameryk. Poprzednie edycje zawodów odbyły się w 2010 roku w Splicie i 2 miesiące temu w Marrakeszu. Impreza zastąpiła w kalendarzu lekkoatletycznym organizowany od 1977 roku Puchar Świata.

Rada IAAF wybierze 18 listopada również organizatora Mistrzostw Świata 2019 - do przeprowadzenia najważniejszej imprezy w kalendarzu lekkoatletycznym kandydują Barcelona, Eugene oraz Ad-Dauha. Także w przyszłym tygodniu dowiemy się, gdzie w 2017 roku odbędą się 42. IAAF Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych (swoje oferty złożyły stolice Ugandy i Bahrajnu, tzn. Kampala i Manama) oraz 10. IAAF Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych (jedynym kandydatem jest Nairobi).

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa PZLA
Komentarze (2):
 • yes Zgłoś komentarz
  Kilka dni temu w teleturnieju 1z10 padło pytanie: "w której konkurencji Władysław Komar zdobył złoty medal olimpijski?". Pytany pyta: "W biegu?"
  • yes Zgłoś komentarz
   Otrzymanie organizacji zawodów wysokiej rangi jest sukcesem ale też obowiązkiem do wykonania. Bydgoszcz poradziłaby sobie - czy jednak zostanie wybrana? Poczekamy, zobaczymy.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×