Wśród kandydatów do organizacji jednej z nich - IAAF Pucharu Interkontynentalnego 2018 - znajduje się Bydgoszcz. Rywalem stolicy Kujaw i Pomorza w walce o organizację zawodów 3. IAAF Pucharu Interkontynentalnego jest czeska Ostrawa. Za bydgoską kandydaturą przemawia duże doświadczenie w organizacji największych zawodów lekkoatletycznych. Miasto w ostatnich 15 latach było gospodarzem pięciu imprez o randze mistrzostw Europy oraz świata i nie bez powodu nazywane jest stolicą polskiej lekkoatletyki. Miejscowy stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka jest najnowocześniejszym obiektem lekkoatletycznym w naszym kraju i znakomicie sprawdza się jako arena wielkich wydarzeń sportowych.
[ad=rectangle]
- Ostrawa jest godnym rywalem, ale od naszych przyjaciół z Czech mamy większe doświadczenie w organizowaniu dużych imprez. Mogę zapewnić, że mamy wszystko, aby wygrać z Ostrawą - zapewniał kilka miesięcy temu Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.
Za polską kandydaturą w Monako lobbować będzie m.in. multimedalistka olimpijska Irena Szewińska. Puchar Interkontynentalny to organizowane co 4 lata zawody, w których biorą udział najlepsi lekkoatleci z całego świata reprezentując barwy kontynentów: Europy, Azji i Oceanii, Afryki oraz obu Ameryk. Poprzednie edycje zawodów odbyły się w 2010 roku w Splicie i 2 miesiące temu w Marrakeszu. Impreza zastąpiła w kalendarzu lekkoatletycznym organizowany od 1977 roku Puchar Świata.
Rada IAAF wybierze 18 listopada również organizatora Mistrzostw Świata 2019 - do przeprowadzenia najważniejszej imprezy w kalendarzu lekkoatletycznym kandydują Barcelona, Eugene oraz Ad-Dauha. Także w przyszłym tygodniu dowiemy się, gdzie w 2017 roku odbędą się 42. IAAF Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych (swoje oferty złożyły stolice Ugandy i Bahrajnu, tzn. Kampala i Manama) oraz 10. IAAF Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych (jedynym kandydatem jest Nairobi).