92. MP w Bydgoszczy: Wielkie emocje i rekordowy bieg na 400 metrów kobiet

Wielkie emocje towarzyszyły rywalizacji biegaczek na 400 metrów podczas 92. mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Triumfatorką zmagań została Justyna Święty z czasem 51,66 sekund. Tym samym Polka poprawiła swój rekord życiowy.
Szymon Łożyński
Newspix / Piotr Kucza

Igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro zbliżają się wielkimi krokami, a tymczasem kolejni polscy lekkoatleci potwierdzają, że w Brazylii stać ich na świetne rezultaty. Przed walką w Ameryce Południowej optymistycznie wygląda formy Justyny Święty. Medalistka halowych mistrzostw świata i Europy tym razem sięgnęła po złoto na krajowym podwórku.

Urodzona w Raciborzu lekkoatletka stoczyła pasjonującą walkę o zwycięstwo w biegu na 400 metrów z Małgorzatą Hołub. Ostatecznie na metę pierwsza wpadła Święty z rekordem życiowym (51,66). Świetny czas, najlepszy w tym sezonie, osiągnęła także Hołub (51,92). Na trzecim miejscu bieg ukończyła Patrycja Wyciszkiewicz także z najlepszym swoim czasem w tym sezonie (52,26). Święty i Hołub swoim wynikami potwierdziły kwalifikację olimpijską. Z kolei Wyciszkiewicz wypełniła minimum na mistrzostwa Europy w Amsterdamie.

Warto podkreślić, że Święty podczas halowych mistrzostw świata w Portland w tym sezonie zajęła 5. miejsce z czasem 52,46. Tym samym w sobotnie popołudnie na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy uzyskała rezultat lepszy o 0,8 sekundy.

Wyniki biegu na 400 metrów kobiet w 92. MP w lekkoatletyce (minimum na ME w Amsterdamie 52,35, minimum na IO w Rio de Janeiro 52,20):