KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

92. MP w Bydgoszczy: Anita Włodarczyk nie pozostawiła złudzeń rywalkom

Anita Włodarczyk z wynikiem 78,69 triumfowała w rzucie młotem kobiet podczas 92. mistrzostw Polski w lekkoatletyce w Bydgoszczy. Z kolei złoto w skoku o tyczce mężczyzn wywalczył Paweł Wojciechowski.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Anita Włodarczyk WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Anita Włodarczyk
Srebrna medalistka IO w Londynie, która za nieco ponad miesiąc będzie walczyła o złoto w Rio de Janeiro potwierdziła występem w Bydgoszczy, że przygotowania do najważniejszej imprezy czterolecia idą zgodnie z planem. Co prawda Anita Włodarczyk w żadnym z sześciu rzutów na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie przekroczyła granicy 80. metra, ale i tak zaimponowała bardzo dobrą serią. Polka objęła prowadzenie po pierwszej kolejce (76,38 metra) i w każdej kolejnej młot szybował powyżej 76. metra. Najdłuższą odległość (78,69) rekordzistka świata uzyskała w czwartej próbie.

Niespodziewanie dopiero trzecie miejsce w rywalizacji zajęła Joanna Fiodorow. Brązowa medalistka mistrzostw Europy w Zurych w 2014 roku zmagania w Bydgoszczy zakończyła ze skromnym wynikiem 69,81 metra. Na podium Włodarczyk i Fiodorow przedzieliła Malwina Kopron.

Przed własną publicznością tytuł mistrza kraju w skoku o tyczce mężczyzn wywalczył Paweł Wojciechowski. Poziom konkursu ze względu na trudne warunki, śliski rozbieg i mocny przeciwny wiatr, nie zachwycił. Mistrz świata z Daegu po złoto sięgnął wynikiem 5,40 zaliczonym w pierwszej próbie. Robert Sobera taką wysokość pokonał w drugiej kolejce i musiał zadowolić się srebrem. Kompletnie nieudany start zanotował niedawny zwycięzca Tyczki na wyspie w Bydgoszczy Piotr Lisek. Zawodnik szczecińskiego klubu zaczął konkurs od 5,40 i trzykrotnie nie pokonał tej wysokości.

Wyniki rzutu młotem w 92. mistrzostwach Polski w lekkoatletyce (minimum na ME w Amsterdamie - 69 metrów, minimum na IO w Rio de Janeiro - 71 metrów):

Miejsce Zawodniczka Klub Wynik
1. Anita Włodarczyk Skra Warszawa 78,69
2. Malwina Kopron AZS Poznań 70,09
3. Joanna Fiodorow AZS Poznań 69,81

Wyniki skoku o tyczce mężczyzn w 92. mistrzostwach Polski w lekkoatletyce (minimum na ME w Amsterdamie - 5,60, minimum na IO w Rio de Janeiro - 5,70):

Miejsce Zawodnik Klub Wynik
1. Paweł Wojciechowski CWZS Zawisza Bydgoszcz 5,40 (pierwsza próba)
2. Robert Sobera AZS AWF Wrocław 5,40 (druga próba)
3. Karol Pawlik CWZS Zawisza Bydgoszcz 5,20 (pierwsza próba)

Szymon Łożyński, Bydgoszcz

ZOBACZ WIDEO Rząsa: Powinniśmy zamknąć wynik w pierwszej połowie (źródło: TVP)
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×