WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Odrodzenie Pawła Fajdka. Polak bezkonkurencyjny w Memoriale Kamili Skolimowskiej

Paweł Fajdek szybko odrodził się po zupełnie nieudanych dla niego igrzyskach w Rio de Janeiro. Polak był bezkonkurencyjny w konkursie rzutu młotem. W najlepszej próbie mistrz świata uzyskał 82.47 m. Drugie miejsce w zawodach zajął Wojciech Nowicki.
Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski
PAP/EPA / OLEF KRAAK / Paweł Fajdek został mistrzem świata

Paweł Fajdek był zrozpaczony po występie w Rio. 27-letni zawodnik był bowiem murowanym faworytem do złota, a nie zdołał nawet przebrnąć przez eliminacje. To była ogromna i niezwykle bolesna klęska dla naszego reprezentanta. Tym dotkliwsza, że już po raz drugi start olimpijski zupełnie mu nie wyszedł. Przypomnijmy, że cztery lata wcześniej spalił wszystkie trzy próby w eliminacjach w Londynie.

Mistrz świata szybko się jednak pozbierał po mocnym ciosie. Na PGE Narodowym był poza zasięgiem rywali. Już w pierwszych próbach zasygnalizował bardzo dobrą formę, a w najlepszej Fajdek uzyskał 82.47 m. To świetny rezultat, który... na igrzyskach dałby mu złoty medal. W ogóle aż pięć jego rzutów było lepszych od rezultatów Dilszoda Nazarowa w Rio, a jeden z nich umieściłby Polaka na drugim miejscu.

Drugi w Lotto Memoriale Kamili Skolimowskiej był Wojciech Nowicki, choć Polak zapewne nie jest w pełni usatysfakcjonowany ze swoich rzutów. Nie udało mu się bowiem choćby zbliżyć do 80 metrów. To był jeden z jego celów na obecny sezon. Ostatecznie w najlepszym podejściu zanotował 76.58 m.

Za plecami naszych młociarzy znaleźli się goście - Marcel Lomnicky ze Słowacji i Krisztian Pars z Węgier, który triumfował w Memoriale Kamili Skolimowskiej w 2013 roku. Obaj wyraźnie odstawali od naszego medalowego duetu. Żaden z nich nie zdołał przekroczyć granicy 75 metrów.

Fajdek już po raz trzeci z rzędu okazał się najlepszy w zawodach upamiętniających Kamilę Skolimowską, znakomitą młociarkę, która w 2000 roku zdobyła złoto na igrzyskach olimpijskich w Sydney. Nasza mistrzyni zmarła w 2009 roku w wieku zaledwie 27 lat.

Wyniki rzutu młotem:

Miejsce Zawodnik Kraj Wynik
1. Paweł Fajdek Polska 82.47
2. Wojciech Nowicki Polska 76.58
3. Marcel Lomnicky Słowacja 74.86
4. Krisztian Pars Węgry 74.24


ZOBACZ WIDEO Memoriał Kamili Skolimowskiej: zwycięska próba Pawła Fajdka (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (34):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • yes 0
  W tym roku najważniejszą imprezą są/były Igrzyska Olimpijskie. Następne są w Tokio za cztery lata...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Trzygrosz54 0
  Tudzież niedopieszczonym.........
  Imisirah Tak sobie czytam tę hejterską "twórczość" i zastanawiam się jak można znaleźć w tym przyjemność. Na prawdę trzeba być zboczonym ;-)))).
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Lato w Mirmiłowie 0
  Precyzyjniej: na Igrzyskach nie radzi sobie. MŚ też są przecież wielkimi imprezami, a w tych już sobie radzi znakomicie - złoto MŚ 2013, 2015. Mam nadzieję, że podtrzyma tę passę w MŚ 2017 w Londynie, 2019 w Katarze... i wreszcie w 2020 r. w IO w Tokio przełamie tę swoją niepojętą olimpijską niemoc.
  Tomasz Borowiecki Na wielkich imprezach nie radzi sobie z emocjami. Co z tego że ma na koncie najlepsze wyniki jak nie ma medalu? To samo było w Londynie. To wielki dramat zawodnika.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (31)
Pokaż więcej komentarzy (34)
Pokaż więcej komentarzy (34)
Pokaż więcej komentarzy (34)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×