WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Rosyjscy lekkoatleci na dopingu

Kolejnych pięciu rosyjskich lekkoatletów zostało zdyskwalifikowanych za stosowanie środków dopingujących. Próbki zostały pobrane w trakcie igrzysk olimpijskich w Londynie a także mistrzostw świata w Moskwie.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Getty Images / Jamie Squire

Ponowne badanie próbek z igrzysk olimpijskich w Londynie z 2012 roku i mistrzostw świata z Moskwy, które odbyły się rok później wykazało obecność niedozwolonych środków dopingujących w organizmach pięciu rosyjskich sportowców.

Antonina Kriwoszapka (biegi), Jewgienija Kołodko (pchnięcie kulą), Dmitrij Starodupcew (skok o tyczce), Wiera Ganejewa (rzut dyskiem) i Anna Bułgakowa (rzut młotem) zostali zawieszeni na dwa lata.

Tym samym Rosja straci medale ze wspomnianych imprez: Kriwoszapka była częścią żeńskiej sztafety 4x400 metrów, która w Moskwie zdobyła złoto, a indywidualnie zajęła trzecie miejsce. 

Wszyscy już wcześniej przyznali się do stosowania turinabolu, charakteryzującego się właściwościami anabolicznymi i sprzyja budowaniu masy mięśniowej.

Przypomnijmy, że z powodu skandalu dopingowego w rosyjskim sporcie tamtejsza reprezentacja nie wzięła udziału w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

ZOBACZ WIDEO: Łukasz Jurkowski: To będzie piekło i wielkie przeżycie, tworzymy nową historię KSW

Czy rosyjscy lekkoatleci pojawią się na kolejnych igrzyskach w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
tass.com

Komentarze (11):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • woj Mirmiła 0
  Twoja delikatna sugestia była dość czytelna ;)
  Dzięki Ekluniu za przypomnienie 'kabaretu' z Rio - choć Joasi Jóźwik na pewno nie było do śmiechu. W oczach fanów lekkoatletyki i tak jest Joasia rzeczywistą (moralną) wicemistrzynią olimpijską w biegu na 800 m kobiet (w Rio w rywalizacji kobiet przegrała tylko z Kanadyjką Bishop) :))
  Ekla Tylko delikatnie próbowałam to zasugerować.... ;) Dzięki Woju :)))))
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Ekla 0
  Tylko delikatnie próbowałam to zasugerować.... ;)
  Dzięki Woju :)))))
  woj Mirmiła Biegacze (i 'biegaczki') średnio- i długodystansowi z Afryki czyści?? :D Bieg na 800 m kobiet w Rio powinien wreszcie poskutkować zdecydowanymi działaniami IAAF - wszystkie trzy osoby na podium: Semenya, Niyonsaba, Wambui posiadały męski poziom testosteronu. IAAF parę lat temu ustaliła górny limit tego hormonu u lekkoatletek... w efekcie Semenya w MŚ w Pekinie odpadła w eliminacjach - wówczas Trybunał Arbitrażowy d/s Sportu w Lozannie wydał iście 'salomonowy' werdykt, zawieszając regulacje IAAF, czego tragikomiczne skutki widzieliśmy w Rio.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • woj Mirmiła 0
  Póki co nie nabiera żadnych /nowych/ kształtów, zawieszenie ARAF nadal obowiązuje, w sporadycznych przypadkach rosyjscy lekkoatleci mogą występować (o ile uzyskają zgodę organizatorów zawodów) pod neutralną flagą.
  yes Sprawa rosyjska nabiera kształtów http://sportowefakty.w...-na-starty Skutek poznamy zarówno w sprawie kolejnych decyzji, jak i wyników.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (8)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)