WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

IAAF pozwolił Rosjanom na starty

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) wyraziło zgodę na starty w zawodach siedmiu rosyjskim lekkoatletom. Będą oni jednak występować pod neutralną flagą.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Getty Images

IAAF pozytywnie rozpatrzył wnioski rosyjskich lekkoatletów, którzy domagali się pozwolenia na starty w zawodach międzynarodowych. Nie mieli tej możliwości od listopada 2015 roku, kiedy to rosyjski związek został zawieszony w prawach członkowskich stowarzyszenia. Wszystko z powodu afery dopingowej.

Siedmiu zawodników otrzymało pozwolenia na starty, jednak pod neutralną flagą. Są to Maria Kuczina (skok wzwyż), Siergiej Szubenkow (110 mpp), Illia Mudrow, Olga Mullina (skok o tyczce), Siergiej Szirobokow, Jana Smierdowa (chód) i Daniił Cyplakow (skok wzwyż).

Ostateczna decyzja, co do ich startu zależeć będzie jednak od organizatorów poszczególnych zawodów. 

Z powodu zawieszenia rosyjscy sportowcy nie wystąpili m.in. na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Nic nie wskazuje na to, by tamtejsza kadra pojawiła się na tegorocznych mistrzostwach świata w Londynie.

W proceder dopingowy w Rosji miały być zamieszane tamtejsze władze, dlatego decyzja IAAF co do wykluczenia całego związku była taka kategoryczna.

ZOBACZ WIDEO Atak na piłkarzy Borussii Dortmund

Czy IAAF podjął słuszną decyzję dotyczącą rosyjskich lekkoatletów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
rt.com

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • yes 0
    "IAAF pozwolił Rosjanom na starty" - długo szykowałem się do wejścia na ten artykuł. Tytuł okazał się jednak skrótem myślowym i nie ma się czego (dzisiaj) bać. Siedmiu ludzi to nie Rosja, do tego zawodnicy różnej siły i co więcej - starty uzależnione od organizatorów.
    "Nic nie wskazuje na to, by tamtejsza kadra pojawiła się na tegorocznych mistrzostwach świata w Londynie" - nie przesądza to kierunku rozwoju spraw(y) za kilka dni i miesięcy...
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)