WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Mistrzyni olimpijska zawieszona na rok

Mistrzyni olimpijska na 100 metrów przez płotki Brianna Rollins została zawieszona na rok przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych. Wszystko przez niepodanie informacji o miejscu pobytu.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Getty Images

W 2016 roku Brianna Rollins trzykrotnie uniknęła kontroli antydopingowej. 27 kwietnia, 13 września oraz 27 września Amerykanka nie podała swojego miejsca pobytu, co musiała zrobić zgodnie z regułami Amerykańskiej Agencji Antydopingowej.

Uchylanie się od kontroli 26-latka tłumaczyła wizytami w Białym Domu, gdzie była odznaczana przez byłego prezydenta USA Baracka Obamę czy uroczystościami w jej rodzinnym mieście Miami.

Za podawanie niewłaściwych informacji Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) zdyskwalifikowało Amerykankę na rok.

Brianna Rollins to mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro na 100 metrów przez płotki, a także złota medalistka w tej samej konkurencji z mistrzostw świata z Moskwy z 2013 roku.

ZOBACZ WIDEO Real - Bayern. Monachijczycy mogą czuć się oszukani

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
usada.org

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • yes 0
  "...Brianna Rollins trzykrotnie uniknęła kontroli antydopingowej. 27 kwietnia, 13 września oraz 27 września" - na IO w Rio z pewnością ją (z)badali.
  Biegła tam:
  eliminacje 16.08. - 1. w biegu 6.: 12,54
  półfinał 17.08. - 1. w półfinale 1.: 12,47
  finał 17.08. - mistrzyni olimpijska: 12,48
  zdyskwalifikowana na rok, ale medal ma
  urodzona w 1991 - odpocznie i raczej wróci
  Czy "Mistrzyni olimpijska zawieszona na rok" oraz "Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) zdyskwalifikowało Amerykankę na rok", czyli zawieszenie i dyskwalifikacja to pojęcia całkowicie tożsame, nie różniące się w przebiegu i skutkach??
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)