MŚ Londyn 2017: Damian Czykier pobiegnie w półfinale 110 metrów przez płotki

Będziemy mieli reprezentanta Polski w półfinale 110 m przez płotki. Damian Czykier zajął trzecie miejsce w swoim biegu eliminacyjnych i będzie walczyć o finał.

Marcin Górczyński
PAP / Adam Warżawa

Polak nie zachwycił, ale jego 13,53 s wystarczyło do awansu. Czykier spóźnił start i od pierwszego płotka musiał nadrabiać straty. Już w połowie dystansu był czwarty, tuż przez metą został za swoimi plecami Japończyka Genta Masuno. Wygrał Amerykanin Devon Allen (13,26 s).

Reprezentant Polski po biegu nie ukrywał, że stać go na więcej. Zresztą wystarczy popatrzeć na jego tegoroczne osiągnięcia - Czykier zbliżył się do rekordu Polski Artura Nogi (13,28 s).

Dla 24-latka to drugi w karierze półfinał wielkiej imprezy. Syn Dariusza, przed laty piłkarza Legii, przeszedł także eliminację na zeszłorocznych igrzyskach  olimpijskich w Rio de Janeiro.

Półfinały 100 m przez płotki odbędą się w niedzielny wieczór.