MŚ Londyn 2017: Angelika Cichocka siódma na świecie

Angelika Cichocka zajęła siódme miejsce w biegu na 1500 metrów podczas mistrzostw świata w Londynie. To dla Polki najlepszy wynik w karierze. Złoto zdobyła Faith Kipyegon.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
PAP / PAP/Bartłomiej Zborowski
Bieg zaczął się spokojnie, przez blisko trzy okrążenia tempo było przeciętne. Dopiero na ostatnim okrążeniu przyspieszyły Sifan Hassan i Laura Muir. Grupa - długo zbita - porwała się błyskawicznie. O podziale medali decydował długi finisz. Najlepiej wytrzymały go Kipyegon oraz Jennifer Simpson.

Najszybsza w tym roku Hassan oraz rekordzistka świata Genzebe Dibaba pozostały bez medalu. Ta druga do mety dobiegła ostatnia.

Polka "kreskę" minęła siódma, o jedną lokatę poprawiając swój wynik z poprzednich mistrzostw świata w Pekinie. Polka nie wytrzymała gwałtownego wzrostu tempa i choć dwieście metrów przed metą zaczęła się przebijać na wyższe miejsca, liderek doścignąć już nie zdołała.

- Czuję niedosyt. Marzyłam po cichu o miejscu w pierwszej "piątce". I, chyba jak każdy, o medalu - podsumowała "na gorąco" przed kamerami Telewizji Polskiej Cichocka.

Wyniki

Zawodniczka Kraj Czas
1. Faith Kipyegon Kenia 4:02.59
2. Jennifer Simpson USA 4:02.76
3. Caster Semenya RPA 4:02.90
4. Laura Muir Wielka Brytania 4:02.97
5. Sifan Hassan Holandia 4:03.34
6. Laura Weightman Wielka Brytania 4:04.11
7. Angelika Cichocka Polska 4:04.16
8. Rababe Arafi Maroko 4:04.35

ZOBACZ WIDEO: Najtrudniejszy moment w karierze Korzeniowskiego. "To nie powinno się było wydarzyć"

Czy siódme miejsce Angeliki Cichockiej to niespodzianka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×