MŚ Londyn 2017: niecodzienna scena z udziałem biegaczki. Kenijka pomyliła trasy

Beatrice Chepkoech, choć zajęła czwarte miejsce, to została bohaterką biegu na 3000 m z przeszkodami. Sportsmenka z Afryki w pewnym momencie zgubiła się na trasie.

Robert Czykiel
Beatrice Chepkoech (pierwsza z lewej) zgubiła się na trasie biegu na 3000 m z przeszkodami Getty Images / Michael Steele / Beatrice Chepkoech (pierwsza z lewej) zgubiła się na trasie biegu na 3000 m z przeszkodami
Do zabawnego zdarzenia doszło na początku finału biegu na 3000 m z przeszkodami. Beatrice Chepkoech biegła z grupą rywalek, które zaczęły ją wyprzedzać. Kenijka wtedy się zagapiła i nie spostrzegła, że opuściła trasę.

Przeciwniczki pokonały rów z wodą, a 26-latka po kilku sekundach spostrzegła, że źle biegnie. Zawróciła, pokonała przeszkodę i ze znaczną stratą ruszyła w pościg.

Gapiostwo jednak nie zniechęciło Chepkoech, która niedługo później dogoniła rywalki. Kenijska biegaczka jednak tego dnia miała mnóstwo pecha, który szybko znowu dał o sobie znać.

Kilkaset metrów dalej Beatrice upadła i wywróciła inne biegaczki. To całkowicie pozbawiło ją szans na medal, choć ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Do najlepszej Emmy Coburn straciła jednak osiem sekund, a do brązowego medalu zabrakło jej sześciu sekund.

Czy widziałeś kiedyś podobną sytuację na lekkoatletycznych mistrzostwach świata?