MŚ Londyn 2017: Polacy w finałach. Sprawdź plan startów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / IAN LANGSDON / Angelika Cichocka podczas MŚ w Londynie
PAP/EPA / IAN LANGSDON / Angelika Cichocka podczas MŚ w Londynie
zdjęcie autora artykułu

Niedziela jest ostatnim dniem lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Medale zostaną rozdane w dziesięciu konkurencjach, w sześciu wystartują reprezentanci Polski.

Już o 8:45 na trasę wyruszyli chodziarze, którzy do pokonania mają 50 kilometrów. W tym gronie jest trzech Polaków - Rafał Augustyn, Adrian Błocki i Rafał Fedaczyński. Trzech innych wystartuje o 15:20 na krótszym dystansie (20 km): Artur Brzozowski, Damian Błocki oraz Jakub Jelonek.

Mnóstwo emocji czeka nas także w sesji wieczornej. O 21:10 rozstrzygnie się rywalizacja kobiet na 800 metrów z udziałem Angeliki Cichockiej. O medal nie będzie łatwo, ale Polka udowodniła, że w Londynie jest w znakomitej formie. Dwadzieścia minut później, o 21:30, na starcie staną finaliści biegu na 1500 metrów. W tej stawce jest Marcin Lewandowski.

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata zakończą sztafety 4x400 metrów - najpierw kobiet, a chwilę później mężczyzn. W obu przypadkach będziemy ściskać kciuki za polski zespół. W silnej stawce Biało-Czerwoni będą musieli wspiąć się na szczyt swoich możliwości.

Dzień 10 (13 sierpnia) - plan startów Polaków

Sesja poranna i popołudniowa 08:45 - Finał chodu sportowego 50 km kobiet i mężczyzn (Rafał Augustyn, Adrian Błocki, Rafał Fedaczyński) 15:20 - Finał chodu sportowego 20 km mężczyzn (Artur Brzozowski, Damian Błocki, Jakub Jelonek)

Sesja wieczorna 21:10 - Finał 800 m kobiet (Angelika Cichocka) 21:30 - Finał 1500 m mężczyzn (Marcin Lewandowski) 21:55 - Finał sztafety 4x400 m kobiet (Iga Baumgart, Martyna Dąbrowska, Małgorzata Hołub, Justyna Święty, Aleksandra Gaworska, Patrycja Wyciszkiewicz) 22:15 - Finał sztafety 4x400 m mężczyzn (Rafał Omelko, Kajetan Duszyński, Patryk Dobek, Dariusz Kowaluk, Łukasz Krawczuk, Tymoteusz Zimny)

ZOBACZ WIDEO Piotr Lisek o skokach na tyczkach Bubki: Zapamiętam ten dzień

Źródło artykułu: