Uniwersjada: Cztery medale dla Polski. Małgorzata Hołub i Marcelina Witek ozłocone!

Małgorzata Hołub, Marcelina Witek, Joanna Linkiewicz oraz Rafał Omelko dołożyli cztery medale dla reprezentacji Polski podczas 29. Uniwersjady w Tajpej.

Piotr Szarwark
Małgorzata Hołub-Kowalik Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Małgorzata Hołub-Kowalik
Dla Małgorzaty Hołub bieg na 400 metrów w Tajpej był jednym z najlepszych w karierze. Lekkoatletyka przekroczyła linię mety jako pierwsza - w czasie 51.76. Za plecami zostawiła Justine Palframan (51.83) oraz Biancę Razor (51.97). Na szóstej pozycji uplasowała się natomiast druga z Polek - Iga Baumgart (52.46).

Sporo nerwów kosztował kibiców i samą Marcelinę Witek finał rzutu oszczepem. Polka długo plasowała się w okolicach piątego miejsca, ale w przedostatniej próbie zaliczyła odległość 63,31 m (rekord życiowy), dzięki czemu triumfowała w konkursie. Drugie miejsce zajęła Japonka - Marina Saito (62,37), a brąz przypadł Jenni Kangas z Finlandii (60,98).

W 2015 roku Joanna Linkiewicz zdobyła złoto w biegu na 400 metrów przez płotki podczas Uniwersjady w Gwangju, a w piątek dołożyła kolejny krążek do kolekcji. Tym razem srebrny. Polka pokonała dystans w czasie 55.90, przegrywając złoto z Ayomide Folorunso o 0,27 sekundy. Brązowy medal wywalczyła Ukrainka - Olena Kolesnychenko (56.14), natomiast tuż za podium uplasowała się Aleksandra Gaworska (57.25).

Kolejny medal do dorobku Biało-Czerwonych dołożył Rafał Omelko, który zajął trzecie miejsce w finale biegu na 400 metrów (45.56). Polak musiał uznać wyższość Luguelína Santosa (45.31) oraz Yoandysa Lescaya Pardo (45.56). Obaj pobiegli w najlepszym dla siebie czasie w tym sezonie. Za plecami Omelki, na czwartym miejscu, do mety dobiegł Kajetan Duszyński (46.50).

Reprezentacja Polski zdobyła już sześć medali na tegorocznej Uniwersjadzie w konkurencjach lekkoatletycznych. Wcześniej srebro w pchnięciu kulą wywalczył Konrad Bukowiecki, z kolei w rzucie młotem triumfował Paweł Fajdek.

Czy śledzisz poczynania Biało-Czerwonych na Uniwersjadzie?