WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

PZLA pomoże zorganizować mityng w Łodzi

Po wycofaniu się PKN Orlen ze sponsorowania dorocznego halowego mityngu w Łodzi, jego organizatorzy musieli znaleźć innego partnera. Poszukiwania przyniosły efekt. Imprezę wesprze bowiem Polski Związek Lekkiej Atletyki.
Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
WP SportoweFakty / Krzysztof Sędzicki / Orlen Cup 2017 w Atlas Arenie

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Ma on pomóc w zaproszeniu polskich gwiazd na zawody w Atlas Arenie. Związek postanowił sfinansować ich start, bo mityng w Łodzi ma być jednym z najważniejszych sprawdzianów przed Halowymi Mistrzostwami Polski w Toruniu (17-18 lutego 2018) oraz Halowymi Mistrzostwami Świata w Birmingham (1-4 marca 2018).

To jednak jeszcze nie koniec poszukiwań. Prezes Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Lech Leszczyński w ciągu najbliższych kilku dni podejmie rozmowy m.in. z Urzędem Marszałkowskim oraz kilkoma firmami prywatnymi. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom być może więcej pieniędzy wyłoży miasto, które jak na razie wspiera imprezę kwotą 450 tysięcy złotych. - Jesteśmy gotowy do podjęcia rozmów - zapowiedział Marek Kondraciuk, dyrektor Wydziału Sportu w Urzędzie Miasta Łodzi.

Wsparcie PZLA spowodowało, że rozwiązał się problem sfinansowania startu krajowej czołówki, czyli m.in. Konrada Bukowieckiego, Piotra Liska, Pawła Wojciechowskiego czy Ewy Swobody. Kolejni sponsorzy, którzy nadal są poszukiwani, mieliby pomóc w sprowadzeniu do Łodzi gwiazd z zagranicy. - One na pewno wystąpią - przekonuje prezes Lech Leszczyński.

Organizatorzy i władze miasta mają świadomość, że w całych tych staraniach chodzi nie tylko o najbliższy mityng, ale również o jego przyszłość w kolejnych latach. Zdołał on bowiem już zakorzenić się w Polsce (od 2005 roku organizowany w Bydgoszczy, a od 2015 w Łodzi) i stał się wizytówką polskiej lekkiej atletyki.

Póki co impreza ma odbyć się pod nazwą "Łódź Mityng 2018". Zaplanowano ją na 31 stycznia 2018 roku.

ZOBACZ WIDEO: Sławomir Majak: Piłka w Łodzi się odradzaTrenujesz bieganie? Sprawdź z jakich aplikacji do uprawiania sportu warto skorzystać, znajdziesz je TUTAJ.

Czy mityng w Łodzi powinien pozostać w kalendarzu lekkoatletycznym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Telewizja TOYA

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×