Kapitalna forma Wojciecha Nowickiego! Kolejny rekord życiowy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Dominik Gajda / Na zdjęciu: Wojciech Nowicki
PAP / Dominik Gajda / Na zdjęciu: Wojciech Nowicki
zdjęcie autora artykułu

Wojciech Nowicki potwierdził kapitalną formę. W niedzielę młociarz triumfował w I Grand Prix Gliwic, uzyskując nowy rekord życiowy 81,45. To trzeci najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki.

Ustanowiony w piątek rekord życiowy Wojciecha Nowickiego jest już nieaktualny. W niedzielę młociarz wykorzystał doskonałe warunki pogodowe podczas I Grand Prix Gliwic i w swojej najlepszej próbie uzyskał 81,45. To najlepszy w tym roku wynik na świecie i zarazem trzeci w historii polskiej lekkoatletyki. Wcześniej dalej rzucali tylko Paweł Fajdek (83,93) oraz Szymon Ziółkowski (83,38).

W Gliwicach Nowicki dwukrotnie poprawiał życiówkę. Najpierw osiągnął 81,14, a potem rzucił jeszcze o 31 centymetrów dalej. Warto podkreślić, że Nowicki trzy razy w ostatnim tygodniu pokonał Pawła Fajdka - we wtorek w Turku, w piątek podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie i w niedzielę w Gliwicach.

Wiele powodów do radości mieli też inni Polacy. Przemysław Słowikowski zwyciężył bieg na 100 metrów z czasem 10,29, a drugi na metę wbiegł Remigiusz Olszewski - 10,30. Obaj uzyskali minimum na tegoroczne mistrzostwa Europy. Tej sztuki dokonała również Anna Sabat, która na 800 metrów zajęła drugie miejsce z czasem 2:01.90. Tym samym po raz kolejny w ostatnich dniach pobiła rekord życiowy.

ZOBACZ WIDEO Justyna Święty-Ersetic w formie życia. 6-krotna mistrzyni olimpijska pokonana!

Źródło artykułu: