Diamentowa Liga: Piotr Lisek najlepszym z reprezentantów Polski

Czterech reprezentantów Polski wystartowało w niedzielę podczas Diamentowej Ligi w Sztokholmie. Najlepiej z nich spisał się Piotr Lisek, który zajął trzecie miejsce w konkursie skoku o tyczce.

Piotr Szarwark
Piotr Lisek Getty Images / Na zdjęciu: Piotr Lisek
Adam Kszczot, Justyna Święty-Ersetic, Piotr Lisek oraz Paweł Wojciechowski - ta czwórka reprezentantów Polski wystąpiła w niedzielę podczas zawodów cyklu Diamentowej Ligi w Sztokholmie.

Najlepiej z nich spisał się Lisek, który w skoku o tyczce zajął trzecie miejsce (5,76 m). Poprzeczkę zawieszoną na tej wysokości pokonał również Wojciechowski, ale on dłużej męczył się z wysokością 5,66 i ostatecznie był czwarty. W Szwecji triumfował reprezentant gospodarzy - Armand Duplantis (5,81 m). Z taką wysokością poradził sobie również Sam Kendricks, ale ostatecznie był drugi.

Kszczot wystartował na nietypowym dla siebie dystansie 1000 metrów i pokonał go w czasie 2:16,58. To pozwoliło zająć mu czwarte miejsce. Triumfował reprezentant Kenii - Ferguson Cheruiyot Rotich (2:14,88), który ustanowił swój rekord życiowy.

Święty-Ersetic jako siódma przekroczyła linię mety w biegu na dystansie 1000 metrów. Polka uzyskała czas 51,34. Zwyciężyła lekkoatletka z Bahrajnu - Salwa Eid Naser, ustanawiając rekord życiowy i rekord kraju (49,84).

Jak oceniasz postawę Polaków w Sztokholmie?