Supergwiazdy sprintu, skoków i rzutów 22 sierpnia na Stadionie Śląskim

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Jacek Kostrzewski / Na zdjęciu: Kamila Skolimowska
PAP / Jacek Kostrzewski / Na zdjęciu: Kamila Skolimowska
zdjęcie autora artykułu

Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce - jedna z supergwiazd sprintu - wystartuje 22 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Jej pojedynek na 100 metrów z Ewą Swobodą będzie jednym z najbardziej elektryzujących wydarzeń Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Shelly-Ann Fraser-Pryce od dekady jest królową bieżni. Na swoim koncie ma sześć medali olimpijskich, osiem razy stawała na podium mistrzostw świata. Jamajka dwukrotnie z rzędu wygrywała biegi na 100m podczas Igrzysk Olimpijskich (Pekin 2008, Londyn 2012). Jej rekord życiowy 10.70 to czwarty wynik w historii lekkoatletyki. W tym roku Jamajka nie zwalnia tempa - w miniony weekend podczas mityngu Diamentowej Ligi IAAF w Londynie pokonała100 metrów w 10.98! W coraz lepszej formie jest też Ewa Swoboda, z którą Jamajka będzie rywalizować w Kotle Czarnowic.

Podczas 94. PZLA Mistrzostw Polski Swoboda zwyciężyła osiągając swój najlepszy wynik w sezonie - 11.12. Pojedynek tych dwóch sprinterek zelektryzuje kibiców już za niespełna miesiąc. - Mój kolejny start na Stadionie Śląskim będzie super przeżyciem, a rywalizacja z taką legendą jak Shelly-Ann Fraser-Pryce tylko dodatkowo mnie nakręca. Będzie walka - obiecuje Ewa Swoboda.

Ale nie tylko na bieżni będzie się działo! Kolejną potwierdzoną zagraniczną gwiazdą  Memoriału Kamili Skolimowskiej jest Danił Łysienko. Ten wicemistrz świata z 2017 roku i halowy mistrz globu z tego roku w piątek w Monako skoczył wzwyż 2.40 wyrównując najlepszy tegoroczny wynik na świecie! Kibice na Stadionie Śląskim z pewnością mogą liczyć na pasjonujący pojedynek Rosjanina z halowym mistrzem Europy Sylwestrem Bednarekiem.

Emocji nie zabraknie również na rzutni. W konkursie dyskoboli rywalem Piotra Małachowskiego będzie Andrius Gudzius. Potężny Litwin to najlepszy dyskobol ubiegłego roku, kiedy to został mistrzem świata oraz zwyciężył w Diamentowej Lidze. W tym sezonie również spisuje się znakomicie, jego najlepszy wynik 69.59 to drugi rezultat na listach światowych.

- Andrius jest świetnym dyskobolem i w tym sezonie rzuca naprawdę daleko. Jest jednak do pokonania. Polscy kibice potrafią świetnie wspierać swoich zawodników i jestem przekonany, że na Stadionie Śląskim zgotują taką atmosferę, że uda mi się przerzucić wszystkich rywali z Gudžiusem na czele - przekonuje Piotr Małachowski.

Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się 22 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie, początek o godz. 16:00. Obok Shelly-Ann Fraser-Pryce, Daniła Łysienko i Andriusa Gudziusa, w mityngu wystąpią inne gwiazdy światowej lekkoatletyki, m.in. Piotr Lise , Tomas Walsh, Caster Semenya, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki czy Justyna Święty-Ersetic.

ZOBACZ WIDEO Mocny charakter polskiej triumfatorki Wimbledonu. "Wiele rzeczy musi wydobyć krzykiem"

Źródło artykułu: